אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות ני"ע: נושי אי.די.בי יכולים לכפות הסדר על החברה צילום: אוראל כהן

רשות ני"ע: נושי אי.די.בי יכולים לכפות הסדר על החברה

זאת במידה ותוכח כחדלת פרעון. הרשות לא מביעה עמדה האם לדעתה החברה שבשליטת נוחי דנקנר אכן חדלת פרעון

02.06.2013, 11:34 | רחלי בינדמן

רשות רשות ניירות ערך וכונס הנכסים הרשמי הגישו הבוקר (א') את עמדתם לבית המשפט בנוגע לפניית מחזיקי האג"ח של אי.די.בי פתוח בדרישה לקבל את השליטה בחברה בטענה של חדלות פרעון. 

קראו עוד בכלכליסט

על פי עמדת הרשות והכנ"ר, בית המשפט יכול לכפות על החברה הסדר כפוי ככל שמחזיקי האג"ח יצליחו להוכיח את טענתם כי אי.די.בי פתוח חדלת פרעון.

בנוסף, בית המשפט אף יוכל לכפות סעדי ביניים על אי.די.בי פתוח (דוגמת הקפאת תשלומים) במקרה וימצא כי יש קיים חשש לחדלות פרעון. במצב זה על בית המשפט יהיה לבדוק את ההסתברות לחדלות פרעון וכן את הנזק שעלול להיגרם לאי.די.בי פתוח ממתן הסעד אל מול הנזק לנושים אם לא ינתן. ככל שההסתברות לחדלות פרעון גבוהה יותר, כך ייטה בית המשפט לתת סעדים דרמטיים יותר ולהיפך.

נוחי דנקנר, צילום: צביקה טישלר נוחי דנקנר | צילום: צביקה טישלר נוחי דנקנר, צילום: צביקה טישלר

בפניה לבית המשפט נטען כי ככל שחברה מתקרבת לחדלות פרעון גובר החשש באשר לאפשרות להגן על הנושים שלה. במצב כזה, לטענת הרשות והכנ"ר, טובתם האישית של בעלי המניות עלולה להוביל אותם לקחת סיכונים בלתי סבירים העולים לפגוע ביכולת החברה לפרוע חובותיה.

יודגש כי הרשות והכנ"ר לא מביעים עמדה האם לדעתם אי.די.בי פתוח חדלת פרעון.

מוקדם יותר היום נציגות אי.די.בי פתוח איימה בפגישה על נציגות אי.די.בי אחזקות כי במידה שההצעה החדשה של נוחי דנקנר תובא לדיון בפני מחזיקי האג"ח של החברה, להצבעה או לאישור בית המשפט, באותו רגע ההצעה של נציגות פתוח מבוטלת והם מושכים אותה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות