אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבנקים מתנגדים להסדר הנציגויות, ידחו חובות דנקנר באי.די.בי פתוח במסגרת הסדר משלהם

בלעדי לכלכליסט

הבנקים מתנגדים להסדר הנציגויות, ידחו חובות דנקנר באי.די.בי פתוח במסגרת הסדר משלהם

הבנקים פועלים, לאומי, דיסקונט ומזרחי הגיעו לפני שעה קלה להסכמות לפיהן אי.די.בי פתוח הינה כשרת פרעון ויכולה לעמוד בהתחיבויותיה; גורם בנקאי: "אנחנו רוצים להחזיר את החוב שלנו, לא באנו לעשות פי שלושה על הכסף והביתה"

02.06.2013, 13:10 | גולן חזני

הבנקים הישראלים והזרים גיבשו חזית רחבה ונתנו רוח גבית לנוחי דנקנר. ל"כלכליסט" נודע כי הבנקים פועלים לאומי, דיסקונט ומזרחי טפחות הגיעו לפני שעה קלה להסכמות לפיהן אי.די.בי פתוח הינה כשרת פרעון ויכולה לעמוד בהתחייבויותיה.

קראו עוד בכלכליסט

הבנקים מתנגדים להסדר הנציגויות ויגישו התנגדות לבית המשפט, תוך טענה כי החברה סולוונטית ויכולה לפרוע חובותיה בזמן. יתרה מכך, הבנקים החליטו לחזק עוד יותר את החברה ולאפשר לה לדחות את פרעון חובותיה לבנקים במספר שנים תמורת פיצוי הולם של הון מניות וריבית.

נוחי דנקנר, צילום: צביקה טישלר נוחי דנקנר | צילום: צביקה טישלר נוחי דנקנר, צילום: צביקה טישלר

עוד סיכמו הבנקים כי לא תהיה מחילה על שום שקל של החוב, וכי עבור הדחייה בלוח הסילוקין תידרש אי.די.בי פתוח לתת פיצוי הולם. "זו ההצעה הנכונה מבחינת כל הנושים, אנחנו מאמינים, היא הגיונית והולכת בדרך המלך. כשלקוח בא לבנק ואומר יש לי את הכסף לשלם אבל אני מבקש שתעזור לי בריווח מועדי התשלום, הבנק תמיד מוכן לעזור תמורת פיצוי הולם", אמר גורם בנקאי.

הפגישה נערכה בהסכמת הממונה על ההגבלים העסקיים והשתתפו בה מלבד ארבעת הבנקים הישראלים גם הבנקים הזרים BNP ו-HSBC. העמדה של כל הבנקים היתה אחידה: לאי.די.בי פתוח יש כושר פרעון, היא יכולה לעמוד בהתחיבויותיה ואין צורך להמיר חוב למניות. בנוסף הסכימו הבנקים לא לאפשר הצטרפות נושים אחרים לחברה, כשהכוונה לנושי אי.די.בי אחזקות. כזכור, הסכם הנציגויות קובע כי שתי החברות יאוחדו לסידרת חוב אחת.

גורם בנקאי רמז לכיוון קרן יורק באמרו, "אנחנו רוצים להחזיר את החוב שלנו, לא מניות. לא באנו לעשות פי שלושה על הכסף והביתה".

המשמעות היא כי הבנקים מארגנים הסדר משלהם ומבקשים להוביל את התהליך של ההסדר באידיבי פיתוח.

 

את בנק הפועלים ייצגו עורכי הדין פיני רובין וירון אלכאוי, את לאומי עו"ד אורי גאון, את דיסקונט אמנון לורך, מזרחי-טפחות יוצג על ידי אודי ארצי, ו- על ידי BNP אילן שביט. את HSBC ייצג משרד שיבולת.

מוקדם יותר היום רשות רשות ניירות ערך וכונס הנכסים הרשמי הגישו את עמדתם לבית המשפט בנוגע לפניית מחזיקי האג"ח של אי.די.בי פתוח בדרישה לקבל את השליטה בחברה בטענה של חדלות פרעון. על פי עמדת הרשות והכנ"ר, בית המשפט יכול לכפות על החברה הסדר כפוי ככל שמחזיקי האג"ח יצליחו להוכיח את טענתם כי אי.די.בי פתוח חדלת פרעון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות