אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטל תשקיע שלושה מיליון דולר ברדקסיו הישראלית

בלעדי לכלכליסט

אינטל תשקיע שלושה מיליון דולר ברדקסיו הישראלית

החברה מפתחת טכנולוגיית אחסון היברידית זולה במיוחד, שמתבססת על שילוב בין כונני HDD סטנדרטיים וכונני SSD מהירים. רק באפריל האחרון גייסה החברה תשעה מיליון דולר מקרנות JVP וכרמל

02.06.2013, 17:09 | מאיר אורבך
אינטל קפיטל, קרן ההון סיכון של ענקית השבבים, תשקיע שלושה מיליון דולר בחברת רידקסיו, כך נודע ל"כלכליסט". רדקסיו גייסה לפני כחודש תשעה מיליון דולר מקרנות הון הסיכון הישראליות JVP וכרמל. החברה שהוקמה על ידי יוצאי חברת אקסאנט פועלת בתחום האחסון.

רדקסיו (Reduxio) מפתחת מערכת לניהול שטחי אחסון המשלבת בין אחסון SSD מבוסס פלאש, שנחשב ליקר יחסית אך מספק גישה מהירה, לבין אחסון סטנדרטי (HDD) שעולה בסך הכל 5% מעלות ה-SSD. המערכת כוללת אלמנטים של חומרה ותוכנה ומשלבת את המהירות של כונני הפלאש יחד עם המחיר הזול של הדיסקים המגנטיים.

מחיר של דיסק סטנדרטי, ביצועים של SSD. אילוסטרציה, צילום: לס צ מחיר של דיסק סטנדרטי, ביצועים של SSD. אילוסטרציה | צילום: לס צ'טפליד cc-by מחיר של דיסק סטנדרטי, ביצועים של SSD. אילוסטרציה, צילום: לס צ

המערכת מזהה היכן ניתן לאחסון יישומים וקבצים ארגוניים שונים כך שאלה שדורשים מהירות גבוהה יאוחסנו על פלאש, ואלה שאינם דורשים זאת יוכלו להתאחסן על גבי הדיסקים הסטנדרטיים.

צמיחה בהשקעות בישראל

מאז כניסתו של מולי אדן לתפקיד נשיא החברה ומינוי שני שותפים חדשים באינטל קפיטל, החלה החברה להגדיל את השקעותיה בחברות סטארט-אפ ישראליות. השותפים שהצטרפו לקרן הם יאיר שוהם מג'נסיס ומירב ווינרב מפיטנגו שהצטרפו לאורי ארזי שניהל את השקעות הקרן בישראל עד כה.

ההצטרפות של אינטל קפיטל היא חלק מהסבב שבו השקיעו כרמל ו-JVP. רדקסיו מעסיקה כיום עשרה עובדים בחממת JVP בירושלים, והיא מצויה לקראת מעבר לתל אביב. היא צפויה לגייס עד סוף השנה 15-20 עובדים נוספים. החברה נמצאת כיום בשלבים מתקדמים של פיתוח המוצר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות