אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשיא פיפ"א מבטיח סיוע לכדורגלנים הפלסטינים צילום: איי אף פי

נשיא פיפ"א מבטיח סיוע לכדורגלנים הפלסטינים

ראש התאחדות הכדורגל הפלסטיני מאשים כי היחס הקשה לו זוכים השחקנים והבכירים בהתאחדות מצד ישראל אינו מראה סימני שיפור, זאת על אף המאמצים של נשיא פיפ"א ספ בלאטר

02.06.2013, 18:09 | סוכנויות הידיעות

ראש התאחדות הכדורגל הפלסטיני מאשים כי היחס הקשה לו זוכים השחקנים והבכירים בהתאחדות מצד ישראל אינו מראה סימני שיפור, זאת על אף המאמצים של נשיא פיפ"א ספ בלאטר.

קראו עוד בכלכליסט

המצב במזרח התיכון היה בראש סדר היום הפוליטי במאוריציוס, שם התקיים הקונגרס של פיפ"א, ובלאטר טרח לציין את הנושא הפלסטיני בעת נאום שנשא בשבוע שעבר בפני קונפדרציית הכדורגל של אסיה לקראת הקונגרס שנפתח ביום שישי.

ההתערבות האישית של בלאטר הובילה לשחרורו של השחקן הפלסטיני מחמוד סרסק, לאחר שפצח בשביתת רעב במחאה על מעצרו הלא חוקי, ונשיא פיפ"א נחוש בדעתו להמשיך ולהפעיל לחץ על ישראל.

בלאטר. האשמות קשות נגד ישראל, צילום: איי אף פי בלאטר. האשמות קשות נגד ישראל | צילום: איי אף פי בלאטר. האשמות קשות נגד ישראל, צילום: איי אף פי

בקשה מצד ההתאחדות הפלסטינית לדון בנושא תעלה במסגרת פאנל פתוח. הפלסטינים מתלוננים כבר שנים על היחס שמוענק לספורטאים בשטחים הכבושים, כולל הגבלות על התנועה ומניעת ציוד חיוני.

בלאטר הבטיח כי פיפ"א תנסה לפתור את "הבעיה הרגישה הזו". הוא אמר למשלחת של הפדרצייה האסייתית: "אני יכול לאשר כי בכוונתי לעזור, פיפ"א תסייע. זו בעיה של הכדורגל. אנחנו נסייע לכם וזה יתבצע. זו לא הבטחה אלא רצון – ודבר לא עומד בפני הרצון".

לאחר דבריו של בלאטר, אמר נשיא התאחדות הכדורגל הפלסטינית, ג'יבריל רג'וב, כי המצב באזור הולך ומחמיר. "זה מטורף מה שהישראלים עושים. צריך לבקש מהם לכבד ולקבל את המצב או לשלם את המחיר", אמר. "אני מדבר על גישה חופשית ותנועה חופשית הן לספורטאים והן למאמנים ולמומחים שמגיעים מחו"ל. אנחנו רק רוצים ליהנות מספורט כמו שאר ההתאחדויות, אך המצב הולך ומחמיר. עליהם להכיר במציאות בשטח. הרשות הפלסטינית היא חברה בפיפ"א ומקבלת על עצמה את התקנות והסטנדרטים של פיפ"א".

בקונגרס של אופ"א, שנערך לפני שבועיים בלונדון, פעילים פרו פלסטינים הפריעו לארוחה רשמית לפני שסולקו על ידי המאבטחים. זה היה סימן נוסף לתחושות הקשות נגד ההחלטה לקיים את אליפות יורו לצעירות בישראל. "לא צריך להעניק להם את המתנה הזו כל עוד הם לא מעניקים לפלסטינים את הזכות ליהנות מאותם דברים כמוהם", האשים רג'וב.

בינתיים, לקראת יורו U21 שייערך בישראל, רשת מקדונלד'ס העולמית, שנותנת חסות לטורניר, תקיים במהלך משחקי הטורניר פעילות בהשתתפות ילדים יהודים וערבים שיעלו במשותף לכר הדשא ביחד עם שחקני הנבחרות. הפעילות מתקיימת במסגרת פרויקט Player Escort שהרשת מעניקה לה את חסותה בכל אירועי הספורט הגדולים לרבות המונדיאל והיורו לנבחרות בוגרות. לצורך יישום הפרויקט בישראל פנתה מקדונלדס ישראל למרכז פרס לשלום כדי לקדם את הפרויקט.

עוד מקונגרס אופ"א - לידיה נסקרה היא האישה הראשונה שנבחרה לוועד המנהל של פיפ"א. היא תכהן בוועד ארבע שנים בעוד מאיה דוד מאוסטרליה וסוניה בין איימה מאיי טרקס וקייקוס יכהנו שנה כל אחת. זה אומר שבוועד המנהל של פיפ"א, שעד לפני שישי לא היו בו נשים כלל, יהיו שלוש נשים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות