אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האחיין של קנדי: "חברת הנפט BP הרסה את מפרץ מכסיקו ויצאה בזול" צילום: MCT

האחיין של קנדי: "חברת הנפט BP הרסה את מפרץ מכסיקו ויצאה בזול"

עורך הדין הפעיל למען איכות הסביבה שולל את הטענות כי החברה זוכה ליחס בילתי הוגן משום שהיא חברה בריטית: "לא מעניין אותי אם זו חברה בריטית או אמריקאית. הם על הכוונת משום שהם חברת נפט שהרסה את המפרץ שלנו ושיקרה לגבי העניין"

03.06.2013, 14:46 | סוכנויות הידיעות

רוברט פ' קנדי ג'וניור, אחיינו של נשיא ארה"ב בעבר, ג'ון פ' קנדי, פעיל למען איכות הסביבה ועורך דין המייצג את התובעים בפרשיית דליפת הנפט ב-2010 שגרמה חברת BP במפרץ מכסיקו, שולל את הטענות כי חברת BP זוכה ליחס בלתי הוגן משום שהיא חברה בריטית, כך מדווח עיתון ה"דיילי טלרגרף".

קראו עוד בכלכליסט

"הם על הכוונת משום שהם חברת נפט שהרסה את המפרץ שלנו ושיקרה לגבי העניין", אמר קנדי לכתב ה"טלגרף". "לא מעניין אותי אם זו חברה בריטית או יריבתה האמריקאית אקסון. האמת היא שאני מעדיף לתבוע את אקסון משום שאני סבור כי היא יותר גרועה מ-BP, אך אקסון לא גרמה לדליפת הנפט במפרץ", אמר.

בעלי המניות של BP וכמה פרשנים סבורים כי BP זוכה ליחס שונה מאז שלאחר האסון החל הנשיא אובמה להתייחס לחברה בשמה המלא - "בריטיש פטרוליום" – על אף פי שכבר אינו בשימוש.

דליפת הנפט ממפעלי BP במפרץ מקסיקו. "יצאו בזול", צילום: אי פי אי דליפת הנפט ממפעלי BP במפרץ מקסיקו. "יצאו בזול" | צילום: אי פי אי דליפת הנפט ממפעלי BP במפרץ מקסיקו. "יצאו בזול", צילום: אי פי אי

קנדי טוען כי עדיין ישנם ראיות לזיהום מתמשך של המערכת האקולוגית של המפרץ, כולל פגיעה ביצורים ימיים כגון לווייתנים מזן ראשתן גדול ראש. "כיצד הם ישלמו על זה? אני חושב שהם יצאו בזול", אמר קנדי.

מניותיה של BP התאוששו בינתיים מהירידות ב-2010 אך עדיין נותרות ברמה נמוכה משהיו טרם האסון, זאת בעוד שורת הרווח של החברה ספגה מהלומה בשל מכירת נכסים בשווי 38 מיליארד דולר שביצעה החברה.

בשנה שעברה הסכימה BP לשלם 4.5 מיליארד דולר כדי ליישב תביעה פלילית נגדה, לאחר שהודתה באשמת הריגה של 11 גברים שנהרגו בפיצוץ שאירע באסדת החברה במפרץ מכסיקו וכן בהפרעה לעבודת הקונגרס כששיקרה לגבי כמות הנפט שדלפה לתוך מימי המפרץ.

קנדי אמר כי על BP "לעמוד בתשלומי נזיקין ברמה שתדרבן את התעשייה להשקיע בהגנת הציבור והסביבה לא פחות כסף ממה שהיא משלמת לעורכי הדין המייצגים אותה בנושאי מס המנסים לצמצם את תשלום המיסים של החברות בענף".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות