אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברננקי מתבדח: בפרינסטון לא מוכנים לקחת אותי חזרה צילום איי פי

ברננקי מתבדח: בפרינסטון לא מוכנים לקחת אותי חזרה

הנגיד האמריקאי נאם בפני סטודנטים במוסד היוקרתי; כהונת ברננקי תסתיים בינואר 2014 וההערכות הן שלא ימשיך לכהונה שלישית; ברננקי עזב ב-2002 את משרת ההוראה בפרינסטון, עם הצטרפותו להנהלת הפד

03.06.2013, 19:53 | סוכניות הידיעות

הנגיד האמריקאי, בן ברננקי, רמז היום בנאום שנשא באוניבסיטת פרינסטון על עזיבתו את התפקיד עם סיום תקופת הכהונה בינואר 2014: ברננקי התבדח וסיפר שלאחר שפנה לאוניברסיטה לברר את מעמדו הוא קיבל מכתב דחייה שבו הובהר לו שהאוניברסיטה מצטערת אבל לנוכח המועמדים הרבים שפנו למוסד, משרתו הקודמת כמרצה לכלכלה לא נשמרה לו. "למען הסר ספק", ברננקי הבהיר לכתבים בהמשך, "זוהי בדיחה".

קראו עוד בכלכליסט

ברננקי עזב את משרת ההוראה בפרינסטון ויצא לחופשה מוגבלת כשהצטרף להנהלת הפד בשנת 2002. בשנת 2005, כשהוא עדיין בתפקיד הציבורי, הסתיימה החופשה. שנה לאחר מכן התמנה ברננקי לתפקיד נגיד הבנק.

הנגיד האמריקאי לא התייחס בנאום למדיניות המוניטרית של הפד.

בן ברננקי, צילום: בלומברג בן ברננקי | צילום: בלומברג בן ברננקי, צילום: בלומברג

ברננקי יסיים את כהונתו השנייה בעוד חצי שנה, ובורסת ההימורים סביב מחליפו ממשיכה להעסיק את המגזר העסקי והעיתונות הכלכלית בארה"ב. ההנחה היא שבכל מקרה ברננקי לא ימונה לכהונה שלישית, וכך גם נאמר מפי מקורביו. עם זאת, ראש הבנק הפדרלי באטלנטה, דניס לוקהרט, אמר היום כי בשלב זה לא ניתן לומר דבר בוודאות לגבי המשך הדרך של ברננקי בבנק המרכזי. לוקהרט הוסיף, כי הספקולציות בעניין פרישתו של ברננקי לא משפיעות בשום דרך על מדיניות הפד בשווקים.

בנאומו בפרינסטון יעץ ברננקי לסטודנטים לצפות לתפניות הבלתי צפויות בחיים. "החיים הם בלתי צפויים באופן מדהים, אם אתם בני 22 וחושבים שאתם יודעים איפה אתם תהיו בעוד עשר שנים, שלא לומר 30 שנה, כנראה שחסר לכם דמיון", אמר ברננקי, שהדגיש: "אל תפחדו לתת לדרמה לעשות את שלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות