אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל אינטל העולמית יגיע לביקור חשאי בישראל צילום: בלומברג

בלעדי לכלכליסט

מנכ"ל אינטל העולמית יגיע לביקור חשאי בישראל

בריאן קרזניץ', המנכ"ל הנכנס של החברה, צפוי לנחות בארץ ביום חמישי ולבקר במרכז החברה בחיפה. הביקור מתקיים על רקע ההשתלטות הצפויה של החברה על מפעל מיקרון והמגעים עם הממשלה לקבלת מענק למפעל החדש המתוכנן

04.06.2013, 07:06 | מאיר אורבך

בריאן קרזניץ', מנכ"ל אינטל העולמית הנכנס, יגיע לביקור חשאי בישראל ביום חמישי הקרוב. הביקור ייערך על רקע המהלכים האסטרטגיים המתוכננים מצד חברת אינטל ישראל. אינטל הודיעה לאחרונה לחברת השבבים מיקרון על כוונתה להשתלט על המפעל של מיקרון בקריית גת, הנמצא בשטח של מפעל אינטל. במקביל החלה אינטל ישראל בשיחות עם משרדי הממשלה על מענק למפעל חדש שהיא מתכננת להקים בשנים הקרובות.

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע שמנכ"ל החברה החדש בחר לבקר במרכז הפיתוח של החברה בחיפה ולפגוש שם את עובדי החברה. מחברת אינטל נמסר שהמנכ"ל עתיד להיפגש עם עובדי החברה ולהציג בפניהם את האסטרטגיה החדשה של החברה. כמו כן נמסר מהחברה שאין בכוונתו להיפגש עם גורמים ממשלתיים.

בריאן קרזניץ בריאן קרזניץ', מנכ"ל אינטל העולמית הנכנס | צילום: בלומברג בריאן קרזניץ

למרות דבריה של החברה, ייתכן שברגע האחרון תתואם למנכ"ל החברה פגישה עם אחד מבכירי משרד הכלכלה. משרד הכלכלה, בעברו כמשרד התמ"ת, היה שותף למענקים שהוענקו לחברה לאורך השנים שהסתכמו ביותר מ־1.5 מיליארד דולר.

אינטל העולמית עדיין לא החליטה סופית אם להקים את המפעל הבא שלה בישראל, אבל על פי הערכות ההשתלטות על המפעל של מיקרון היא חלק מההיערכות למפעל חדש. המפעל האחרון של אינטל מחוץ לארצות הברית אמור לקום באירלנד, ולהקמתו נערכה החברה זמן רב מראש כאשר השקיעה בשיפוץ האתר מאות מיליוני דולרים.

אינטל השקיעה עד היום בישראל 9.4 מיליארד דולר. רוב הסכום הופנה להקמת מפעלי ייצור ושדרוגם, ותמורת פעילות זו היא קיבלה מענקים ממשלתיים בגובה 1.5 מיליארד דולר. אינטל השקיעה 3 מיליארד דולר ב־2011 בהסבת המפעל בקריית גת לטכנולוגיית 22 ננומטר, החדשנית ביותר הקיימת עד כה. לפי נתונים שאינטל עצמה מספקת, בעקבות ההשקעה והשדרוג במפעל ביצעה אינטל רכש גומלין ישיר ועקיף ב־2011 בסכום של 628 מיליון דולר. בסך הכל רכש הגומלין של אינטל ישראל מ־2006 ועד היום מסתכם ב־4.5 מיליארד דולר.

קרזניץ' כיהן כסמנכ"ל תפעול באינטל מאז תחילת 2012 ויהיה המנכ"ל השישי של החברה. המנכ"ל היוצא אוטליני יעזוב את תפקידו ואת דירקטוריון החברה ב־16 בחודש. לא מדובר במינוי מפתיע, שכן קרזניץ' נתפס כמנהל מוערך וכמועמד המועדף לתפקיד. בנוסף, כמה ממנכ"לי החברה הקודמים כיהנו גם הם בעברם בתפקיד סמנכ"ל תפעול.

קרזניץ' החל לעבוד באינטל ב־1982 וכיהן בשורה ארוכה של תפקידים טכניים וניהוליים. "אני חש כבוד על ההזדמנות להוביל את אינטל", כתב בהודעה לעיתונות שהתפרסמה באתר החברה. דירקטוריון החברה מינה לאחרונה גם את רנה ג'יימס לתפקיד נשיאת אינטל. גם ג'יימס צפויה להיכנס לתפקידה החדש ב־16 בחודש. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

26 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

25.
מיקרון
חלאס עם משפט: ומה עם 1800 עובדחם של מיקרון. כשהיה אפשרות ללכת על בטוח ולעבור לfab28 הם בחרו להישאר. אז ככה... זה בעיה שלכם בלבד. רציתם קיבלתם. אני בתור מנהל אינטל לא היתי מקבל את העובדים של מיקרון. כי הם בחרו לעבוד במיקרון. אז במקום לצלם ב"חדר נקי" סירטונים של הרלם שייק של משמרת 4. היתם מנסים להיתקבל לאינטל וככה לבטח את מיקומכם. אבל אותכם מעניין לבכות כמו תינוקות ולצלם סירטונים. אז חלאס עם המשפטים. וכן כמו שכבר כולם הבינו זהו ביקור אינו חשאי
פבל , ראשון  |  04.06.13
לכל התגובות