אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם זה הסוף של מותג בילבונג?

האם זה הסוף של מותג בילבונג?

יצרנית בגדי הגלישה האוסטרלית הודיעה כי השיחות למכירתה נקלעו למבוי סתום - ומניותיה איבדו יותר ממחצית משוויין בסידני

04.06.2013, 12:29 | סוכנויות הידיעות
מניות יצרנית בגדי הגלישה האוסטרלית בילבונג צנחו היום (ג'), ואיבדו יותר ממחצית השווי שלהם, זאת לאחר שהחברה הכריזה כי השיחות למכירתה נקלעו למבוי סתום, והזהירה מירידה ברווחים.

קראו עוד בכלכליסט

החברה ניהלה שיחות רכש עם סיקמור פרטנרס ואלטמונט קפיטול פרטנרס, אך הן לא התממשו לכדי עסקה. בילבונג הודיעה היום כי כתוצאה מכך היא תחל בשיחות על מימון מחדש ומכירת נכסים עם חברות הפרייבט אקוויטי.

דחתה הצעת רכש מ-TPG

בילבונג נחשבת לאחד מהמותגים הידועים ביותר באוסטרליה, ופריטי הלבוש שלה הם מחזה שכיח בחופים ברחבי העולם, מאוסטרליה ועד לקליפורניה והוואי. בשנים האחרונות החברה הרחיבה את מגוון המוצרים שלה ורכשה מותגים כמו Von Zipper, ניקסון ואלמנט. אולם מחיר המניה נמצא בירידה מתמדת מאז דחתה בשנה שעברה הצעת רכש מצד TPG.

הירידה ברווחיות החברה נובעת גם מהתחזקות הדולר האוסטרלי, שהפכה את מוצרי החברה לפחות אטרקטיביים עבור קונים מחוץ למדינה. בילבונג גם נקלעה לקשיים בעקבות נטל חובות גבוה.

גולשת גלים, צילום: אימג גולשת גלים | צילום: אימג'בנק, Gettyimages גולשת גלים, צילום: אימג

מניות בילבונג הנסחרות בסידני, נפלו היום (ג') לשפל של כל הזמנים - של 19 סנט אוסטרלי, לפני שהצליחו לרשום התאוששות מתונה. לשם השוואה, לפני שנה המניות נסחרו ברמה של 1.50 דולר אוסטרלי, ובמחצית השנייה של 2008 אף טיפסו לרמה של 10 דולר אוסטרלי.

יו"ר החברה איאן פולרד אמר, כי מימון מחדש יאפשר לבילבונג לקדם את "אג'נדת הרפורמות" שלה. "הכוונה שלנו היא לסכם את השיחות הללו בהקדם האפשרי, ובמקביל לפעול באגרסיביות להפחתת העלויות בכל הפעילויות שלנו ברחבי העולם".

במקביל, החברה פרסמה גם חדשות קודרות לגבי הביצועים הנוכחיים שלה. לפי התחזית המעודכנת, החברה מצפה כי הרווח השנתי יעמוד בין 74-67 מיליון דולר אוסטרלי, זאת לעומת תחזית קודמת שנעה בין 85-74 מיליון דולר אוסטרלי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות