אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקת ענק בענן: סיילספורס קונה חברת שיווק ב-2.5 מיליארד דולר צילום: בלומברג

עסקת ענק בענן: סיילספורס קונה חברת שיווק ב-2.5 מיליארד דולר

ענקית שירותי המחשוב מבוססי מחשוב ענן, סיילספורס.קום תרכוש את חברת השיווק ExactTarget. מדובר ברכישה הגדולה ביותר שלה עד כה

04.06.2013, 17:47 | רפאל קאהאן

ספקית התוכנה הארגונית מבוססת ענן, סיילספורס.קום, הודיעה היום (ג') כי היא רוכשת את חברת השיווק מבוסס ענן, ExactTarget עבור 2.5 מיליארד דולר. העסקה שדווחה בוול סטריט ג'ורנל, הינה הגדולה ביותר של החברה עד כה.

קראו עוד בכלכליסט

מארק בניוף, מנכ"לה הכריזמטי של סיילספורס, מעוניין להשתלט על התחום של השיווק הארגוני כמו שהשתלט על תחום ה-CRM מבוסס מחשוב ענן. זו הסיבה שסיילספורס רכשה בשנה שעברה את חברת Buddy Media עבור 475 מיליון דולר וזו הסיבה לרכישה הנוכחית.

שיווק מבוסס ענן הוא אחד התחומים החמים כיום במחשוב הארגוני, איור: ליאב צברי שיווק מבוסס ענן הוא אחד התחומים החמים כיום במחשוב הארגוני | איור: ליאב צברי שיווק מבוסס ענן הוא אחד התחומים החמים כיום במחשוב הארגוני, איור: ליאב צברי

ניהול שיווק הינו שוק חדש לגמרי אשר הפך למטרה של כל חברות הטכנולוגיה הארגונית, בין אם זו IBM שהשקיעה 480 מיליון דולר עבור יוניקה ב-2010, או אם זו אורקל שקנתה את אלוקווה בעבור 871 מיליון דולר לפני שנתיים.

סמנכ"ל השיווק הוא מקבל ההחלטות עם אחד התקציבים הארגוניים הגדולים ביותר, וחברות הטכנולוגיה מבינות זאת היטב ומעוניינות לספק לו כלים מתאימים לניהול התחום. "סמנכ"ל השיווק יוציא יותר כסף מסמנכ"ל מערכות המידע עד שנת 2017", הסביר בניוף את המגמה. 

ל-ExactTarget יש כיום לקוחות כגון קוקה קולה, נייק וגאפ, אולם למרות הכנסות של כ-292 מיליון דולר, החברה הציגה הפסד של כ-21 מיליון דולר בשנה שעברה. ExactTarget תצטרף ל-Buddy Media ול-Radian6 ותהווה חלק מענן תוכנות השיווק שסיילספורס תציע לארגונים. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות