אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלטשולר שוחה נגד הזרם: הכנסות מגמל עלו ב־40% צילום: shutterstock

אלטשולר שוחה נגד הזרם: הכנסות מגמל עלו ב־40%

בזמן שהכנסות הגמל של המתחרים נשחקות בגלל הרפורמה בדמי הניהול, אלטשולר שחם מציג ביצועים עודפים וצמיחה חדה בהכנסות, ונוגס בלקוחות של בתי ההשקעות האחרים

05.06.2013, 08:34 | רחלי בינדמן

בעוד חברת הגמל הגדולה בישראל, של בית ההשקעות פסגות, ספגה ברבעון הראשון של 2013 ירידה חדה של 13.5% בהכנסות, ל־107 מיליון שקל, הכנסות הגמל של אלטשולר שחם רושמות זינוק חד של 39% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל, ל־42.6 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

פסגות וגופי גמל נוספים נפגעו מהרפורמה בדמי הניהול שחתכה את תקרת דמי הניהול החל מ־2013 מ־2% ל־1.1%. 

הקופות של אלטשולר שגם הן נפגעו מהרפורמה, חיפו על הפגיעה בעזרת גיוסים של 2.1 מיליארד שקל מהמתחרות מתחילת השנה ועד סוף אפריל. עלייה חדה של 60% לעומת הרבעון המקביל, ל־16.3 מיליון שקל, נרשמה גם בעמלות השיווק ששולמו לסוכני הביטוח וליועצים בבנקים.

גלעד אלטשולר, צילום: עמית שעל גלעד אלטשולר | צילום: עמית שעל גלעד אלטשולר, צילום: עמית שעל

קופות הגמל של אלטשולר הצטיינו בתשואות יתר על השוק המקומי בשנים 2011–2012 בשל החשיפה הגדולה שלהן לשוקי חו"ל ובשל הההשקעה באג"ח ממשלתיות ארוכות על אף הסיכון הכרוך בכך, ועקפו את המתחרות שהימרו על האג"ח הקצרות. אלא שבראיון שנתן באחרונה גילעד אלטשולר, מבעלי השליטה בבית ההשקעות, ל"כלכליסט" עולה כי לפני כחודש וחצי, בעקבות הטלטלה שאחזה באפיק הממשלתי הבינו גם שם שתם עידן העליות במחיר האג"ח הממשלתיות, והחליטו לקצר את המח"מ בהתאם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות