אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר הפסקה של 60 שנה: קוקה קולה חוזרת למיאנמר צילום: בלומברג

לאחר הפסקה של 60 שנה: קוקה קולה חוזרת למיאנמר

החברה פתחה מפעל והתחייבה להשקיע 200 מיליון דולר במיאנמר בחמש השנם הבאות. מנכ"ל קוקה קולה: "זהו רגע גדול בהיסטוריה"

05.06.2013, 12:20 | בלומברג

מנכ"ל קוקה קולה מוטאר קנת ציין את שובה של יצרנית המשקאות הקלים הגדולה בעולם למיאנמר לאחר 60 שנים באמצעות פתיחת מפעל של החברה במדינה והתחייבות להזרים כסף לכלכלה שהחלה כעת לפתוח את שעריה לעולם.

בראיון לבלומברג אמר קנת כי החברה תשקיע 200 מיליון דולר במדינה בחמש השנים הבאות ובעוד חודש תפתח מפעל נוסף במיאנמר.

קוקה קולה חוזרת למיאנמר, צילום: בלומברג קוקה קולה חוזרת למיאנמר | צילום: בלומברג קוקה קולה חוזרת למיאנמר, צילום: בלומברג

"זהו רגע גדול בהיסטוריה, כמו בתקופה שהתחלנו לפעול במזרח ובמרכז אירופה ובברית המועצות לשעבר מיד לאחר נפילת חומת ברלין", אמר קנת. "אנו יכולים לשמר ולטפח את עמדת הנהגה שיש לנו כבר בשוק כיום".

בעוד שחברת קוקה קולה הפסיקה את פעילותה במיאנמר לפני 60 שנה הרי שפפסיקו (PepsiCO) החלה לפעול לא מזמן במדינה. יצרנית החטיפים הפסיקה את פעילותה שם ב-1997 לאור לחץ מצד ארגוני זכויות אדם שדירבנו אותה לצאת ממיאנמר בשל הפרת זכויות אדם מצד השלטון הדיקטטורי הצבאי.

חברת יוניליוור אמרה שבכוונתה להתמקד בהזדמנויות בשווקי דרום-מזרח אסיה, כגון מיאנמר היכולה בעוד 20 שנה להיות "כמו וייטנאם", לדברי פיטר טל-קולב, ראש חטיבת דרום-מזרח אסיה של החברה. יוניליוור כבר מוכרת את מוצריה באמצעות 100 אלף ספקים במדינה, אמר טל-קלוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות