אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מניית מנצ'סטר יונייטד מקבלת את המלצת המומחים צילום: רויטרס

מניית מנצ'סטר יונייטד מקבלת את המלצת המומחים

מניות מנצ'סטר יונייטד זוכות להמלצות חיוביות מצד המומחים, על רקע הכנסות גבוהות יותר למועדון מזכויות שידור, מכירת מרצ'נדייז והורדת תשלומי שיעורי הריבית על חובות ארוכי טווח

05.06.2013, 14:52 | סוכנויות הידיעות

מניות מנצ'סטר יונייטד זוכות להמלצות חיוביות מצד המומחים, על רקע הכנסות גבוהות יותר למועדון מזכויות שידור ומכירת מרצ'נדייז, והורדת תשלומי שיעורי הריבית על חובות ארוכי טווח. זאת על אף הפסד של 1.50 דולר למניה ברבעון. כתב MSN מאני מתיו קנטרמן, לדוגמה דירג את מנצ'סטר יונייטד כאחת המניות המועדפות עליו.

קראו עוד בכלכליסט

כריסטיאנו רונלדו עם שחקני מנצ כריסטיאנו רונלדו עם שחקני מנצ'סטר יונייטד. יחזור הקיץ כבר? | צילום: איי אף פי כריסטיאנו רונלדו עם שחקני מנצ

השנה הפיסקאלית הראשונה של מנצ'סטר יונייטד כחברה ציבורית בארה"ב מגיעה לסיומה ב-13 ביוני, והחברה צפויה לדווח כי הרווח למניה עומד על 22.94 דולר. אולם

ההתרגשות האמיתית בקרב בעלי המניות אינה קשורה לתוצאות 2013, אלא לתחזית כי עבור השנה הפיסקאלית 2014 תרשום החברה רווח בריא של 45.56 דולר למניה.

העלייה תנבע ברובה מעסקת השידור החדשה עליה חתמו הפרמיירליג עם BSkyB ו-BT, שהשווי שלה גבוה ב-70% בהשוואה לעונת 2012-13. בנוסף, נייקי עדיין צריכה לחדש את חוזה אספקת הציוד שלה עם הקבוצה עד ה-31 ביולי. לפי ההערכות בדויטשה בנק, שווי העסקה החדשה יעמוד על 45 מיליון ליש"ט בשנה – עלייה של 77% מהחוזה הנוכחי.

כמו כן, המועדון, שהועמס בחובות מהרכישה המקורית על ידי משפחת גלייזר, שהועברו לתוך ההנפקה של שנה שעברה, הצליח להפחית את תשלומי שיעורי הריבית ב-15 מיליון ליש"ט בשנה, לאחר שהוריד את אחוז הריבית שעליו לשלם – המהווה בעצמו מדד לביטחון של המשקיעים במנצ'סטר יונייטד כעסק.

נקודת החולשה היחידה (או שביב התקווה – תלוי בנקודת המבט), עשויה להיות הספקות לגבי יכולתו של דיוויד מויס להמשיך ולרשום הצלחות על המגרש, כפי שעשה קודמו בתפקיד, אלכס פרגוסון, שייתכן והוא אינו בר החלפה.

בעלי המניות יכולים לשכוח מהאפשרות שתהיה להם השפעה על ההחלטות הניהוליות. פיצול המניות כך שחלקן בבעלות הציבור וחלקן נשארו בבעלות משפחת גלייזר, פירושה שבני המשפחה מחזיקים ב-98.7% מזכויות ההצבעה, פי 10 יותר מהמניות שנמכרו לציבור. כללי החברה מחייבים כי החלטות יזכו ל-67% מההצבעות.

ייתכן שעליית שווי השוק של מנצ'סטר יונייטד תסייע לרכישת כריסטיאנו רונלדו. על פי "הסאן", הקבוצה הבינה שהכוכב של ריאל מדריד סירב לחתום על חוזה חדש בקבוצה הספרדית ומעוניין לחזור לאולד טראפורד. הכוכב בן ה-28 יעלה יותר מ-65 מיליון ליש"ט ויש לו שנתיים נוספות בחוזה עם ריאל מדריד, שרכשה אותו ממנצ'סטר יונייטד ב-80 מיליון ליש"ט ב-2009.

ייתכן שנייקי תסייע להחזיר את אחד מהמותגים החשובים ביותר שלה – רונלדו – לאחת מהקבוצות הכי גדולות שהיא מעניקה להם חסות – מנצ'סטר יונייטד. נייקי סייעה לברצלונה לרכוש את ניימאר עבור סכום של 57 מיליון יורו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות