אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי מיקרון מכינים למנכ"ל אינטל קבלת פנים זועמת בחיפה צילום: בלומברג

בלעדי לכלכליסט

עובדי מיקרון מכינים למנכ"ל אינטל קבלת פנים זועמת בחיפה

אלפי העובדים מתכננים הפגנה גדולה מחר, עת יבקר בריאן קרזניץ' במפעלי אינטל בעיר. זאת, במחאה על תוכנית החברה לסגור את המפעל בקריית גת, שתוביל לפיטוריהם. "אם אתם לא מסוגלים להתחייב להעסיק אותנו - אל תעמדו בדרכנו!" נכתב בהודעה שהועברה לבכירי החברה

05.06.2013, 15:39 | מאיר אורבך

אלפי עובדי מיקרון ישראל יעלו מחר לחיפה כדי להפגין בזמן נאומו של מנכ"ל אינטל העולמית, שיופיע בפני אלפי עובדי החברה בעיר. כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

העובדים מבקשים למחות על כוונת אינטל להעביר את שטח המפעל של מיקרון לידיה ולמעשה להפסיק את עבודתם.

מפעל מיקרון בקריית גת, צילום: ישראל יוסף מפעל מיקרון בקריית גת | צילום: ישראל יוסף מפעל מיקרון בקריית גת, צילום: ישראל יוסף

במקביל הוציאו עובדי מיקרון מכתב למקסין פסברג, מנכ"לית אינטל ומולי אדן נשיא החברה, בו נכתב: "חשוב לנו שתדעו: אנחנו לא נגד אינטל, ואנחנו חושבים שממשלת ישראל צריכה לעודד הקמת מפעלי הייטק חדשים ולהשקיע בכך כסף, כי אנחנו יודעים שזהו מנוע צמיחה מצוין למדינה ובסופו של דבר הרווח למדינה ולחברה הישראלית הוא עצום מכך. אבל לא על חשבוננו, מולי ומקסין: צמיחה פרושה להגדיל את הקיים, לא לבנות משהו חדש על הריסות הישן שעדיין יש לו זכות קיום". "אם אתם לא מסוגלים להתחייב להעסיק אותנו, אז אל תעמדו בדרכנו!".

רקע אינטל בוחנת העברת מפעל מיקרון לידיה, העובדים בסכנת פיטורים ענקית השבבים מתכננת לספח לרשותה את המפעל בקריית גת ולשדרג את מערכותיו. ההשלכה המיידית היא הקפאת הניסיונות למכירת המפעל - מה שעלול להוביל לפיטורי 1,800 עובדיו גולן חזני, 24 תגובותלכתבה המלאה
במכתב מגוללים עובדי החברה את ההיסטוריה של המפעל לאורך השנים ומבקשים "ובראיה קצת יותר רחבה: בקרוב את מקסין, יתכן ותעמדי שוב בסיטואציה דומה, והפעם מול עובדי המפעל בקרית גת - Fab28; תשאלי "מי רוצה ללכת לטכנולוגיה החדשה ומי להשאר בטכנולוגיה הקיימת"? מה תגידי להם הפעם? איך תשכנעי חלק מהם להשאר ולהמשיך את הטכנולוגיה ה'ישנה' כאשר לנגד עיניהם עומדת הדוגמא שלנו, החברים שלהם?".

"המסר שלנו אליכם: אתם רוצים את הנכס שלנו בחזרה? תתחייבו להעסקת העובדים כבר כעת! לא אם וכאשר תקבלו אישור להקמת המפעל החדש".

"היינו בסרט הזה, ואנחנו יודעים שהתהליכים הללו אורכים זמן רב כמו גם הסכמת הממשלה לתת לכם שוב מענקים בפעם החמישית. לנו אין את הפריוילגיה לחכות להחלטות הללו, בינתיים שעון החול שלנו הולך ואוזל וחלום ההזדמנויות למכירת המפעל יסגר וכולנו עלולים להפוך למובטלים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
תגובה לאלי בר-נס (תגובה 2)
אלי בר-נס היקר, הייתי רוצה לראות אותך כותב בנחת את השורות שכתבת אילו היית במקומו של בעלי שהוא בין אותם 1,800 עובדים העומדים בפני פיטורים. מאיפה לך החוצפה בכלל לכתוב דברים כאלה?!?!?!?!? אלה הם אנשים עם משפחות, ילדים ומשכנתא. נראה לך שכל כך פשוט למצוא עכשיו עבודה???? אתה מאוד מקומם אותי ומגעיל באותה הרמה!!!!!! בטוחה אני כי אתה עובד אינטל והלוואי ועתידך יהיה זהה לזה של עובדי מיקרון.
אחת שיודעת (א' פ') , שפלה  |  06.06.13
לכל התגובות