אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל אינטל חשף בחיפה את אסטרטגיית החברה צילום: בלומברג

בלעדי לכלכליסט

מנכ"ל אינטל חשף בחיפה את אסטרטגיית החברה

בריאן קרזניץ' מתכוון להתמקד בתחום המובייל ולהתרחב לתחומי שירותי הענן והאבטחה - ולחזק את מוטיבציית העובדים והגישה התחרותית שלהם. זאת, בשעה שבחוץ מפגינים מאות מעובדי מיקרון, שצפויים לאבד את משרתם בגלל אינטל

06.06.2013, 11:56 | מאיר אורבך

מנכ"ל אינטל, בריאן קרזניץ', נאם היום (ה') בפני עובדי אינטל בחיפה. בנאומו הציג את התוכנית האסטרטגית של החברה ואת החזון שלו לעתידה של יצרנית השבבים. זאת, בשעה שמחוץ למשרדי החברה הפגינו מאות עובדי מאות עובדי חברת מיקרון מקריית גת, אשר עלולים לאבד את משרתם בשל תוכניותיה של אינטל למפעל בו מועסקים. 

קראו עוד בכלכליסט

קרזניץ' הציב בראש הרשימה את תחום המובייל, אשר מהווה מוקד עניין משמעותי לחברה - אשר חשפה לאחרונה שבבים חדשים שמיועדים לאולטרה-בוקים, טאבלטים וסמארטפונים. לאחריו, הגדיר המנכ"ל את האצת פיתוח הדאטה סנטר ופיתוח השבבים האחודים למיניהם (מעבדי SOC). את הרשימה סגרו יעדים כהתפתחות בתחומי שירותי הענן והאבטחה ועוד. בנוסף, התייחס המנכ"ל לסוגיות מוטיבציית עובדים וביקש לחזק את התרבות הארגונית בחברה ואת הגישה התחרותית.

מנכ"ל אינטל,  בריאן קרזניץ, צילום: בלומברג מנכ"ל אינטל, בריאן קרזניץ | צילום: בלומברג מנכ"ל אינטל,  בריאן קרזניץ, צילום: בלומברג

עובדי מיקרון מוחים על רקע כוונת אינטל להעביר לידיה את מפעל החברה. על פי ההערכות אם אינטל תבחר להשתלט על שטח המפעל היא צפויה להקים עליו פעילות ייצור נוספת לפאב 28 הנמצא בסמוך ולפטר את רוב 1,800 עובדי מיקרון.

אתמול (ד') שלחו עובדי המפעל מכתב למנהלי החברה מקסין פסברג ומולי אדן ובו הם דורשים מהם להעסיק את העובדים אם יבחרו לקחת את המפעל לידיהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
לבכיין מספר 7 אף אחד לא מחזיק אותך בעבודה אם לא טוב לך את מוזמן לעזוב
את רואה את מה שבא לך לראות,את לא רואה את כל האנשים שעובדים קשה,ובוחר לראות רק את הורוד. עם כל הכבוד לעובדי הקבלן אתם עובדים כמו שאר העובדים,ולהגיד שרק אתם עובדים זה פשוט שקר. אם קשה לך או מרגיש מקופח את מוזמן לעזוב בברכה ויום טוב
פנתר שחור  |  06.06.13
5.
אסטרטגיית אינטל : לפטר 1800 עובדי מיקרון ולחסל שכנים.
1800 משפחות בדרום חיות כבר חצי שנה בתחושת פחד וחשש כבד לפרנסה , באיזור מוכה אבטלה. ומה עושה אינטל הגדולה והחזקה ? מטרפדת את כל נסיונות ההצלה של הנהלת מיקרון הישראלית ודורשת בעזות מצח , במניפולציות ובתככנות את השטח בחזרה. בושה וחרפה !!! זו היא התרבות הארגונית החדשה של אינטל . בל לא נשכח את המענקים האדירים וההטבות המפליגות שאינטל מקבלת וקיבלה אפילו על המפעל הזה ממש. ממשלת ישראל חייבת להתערב ולנקוט צעדים מרחיקי לכת כנגד ההתנהלות הפושעת של חברת אינטל לפני ש 1800 משפחות ישארו ללא פרנסה.
גדי , מודיעין  |  06.06.13
4.
פרשנות אינטלאית לחיזוק את התרבות הארגונית בחברה ואת הגישה התחרותית.
באינטל כל מי שנשחשב לעובד טוב, אפילו מעולה, אבל אין לו מנהל שנותן לו חסות, אללה ירחמו, הוא תמיד צפוי לחיים קשים. באינטל כל מי שיצירתי ומנסה להכניס שינויים שלא הולכים עם קו החברה המרובע וחסר מעוף (ראה ערך 15 שנה אבודות) נחשב למעופף ובסוף הוא גם יעוף. באינטל אם מישהו יחשוב שכל עבודה שלא תשרת אותו בהערכות העובדים יש בה חשיבות (הפוקל הידוע לשימצה) הוא טועה ומוטב שיתפטר מיד. בקיצור, היה עדיף שאינטל תמנה מנכ"ל חיצוני מאשר More of the same . ואני, זהו מכרתי את קמצוץ המניות העלובות שנותרו בידי.
מה שהיה יהיה רק הרבה יותר גרוע  |  06.06.13
לכל התגובות