אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיקרוסופט וה-FBI מכות ברשת הפשע המקוון הגדולה בעולם

מיקרוסופט וה-FBI מכות ברשת הפשע המקוון הגדולה בעולם

החלה התקפה על רשתות הבוטים של קבוצת פושעי הסייבר, שגנבה יותר מחצי מיליארד דולר מחשבונות בנק בשנה וחצי האחרונות. הקבוצה השתלטה על מיליוני מחשבים כדי לגנוב מידע פיננסי מחברות כאמריקן אקספרס ופייפאל

06.06.2013, 11:22 | עומר כביר
מיקרוספט וה-FBI, בסיוע של יותר מ-78 מדינות, פתחו במתקפה מאסיבית נגד רשת הפשע המגוון הגדולה בעולם, שלפי החשד גנבה ב-18 החודשים האחרונים יותר מחצי מיליארד דולר מחשבונות בנק.

קראו עוד בכלכליסט

בהודעה לעיתונות שפרסמה אומרת מיקרוסופט שבמסגרת המבצע שובשה פעילותם של יותר מאלף בוטנטים, ששימשו לגניבת מידע אישי מחשבונות מקוונים של אנשים, באמצעות תוכנת הריגול Citadel. הבוטנטים הצליחו להדביק עד חמישה מיליון מחשבים בכל העולם, ולגנוב מידע מעשרות גופים פיננסיים בולטים דוגמת אמריקן אקספרס, בנק אוף אמריקה, סיטיגרופ, קרדיט סוויס ופייפאל.

מלחמה על פושעי הסייבר מלחמה על פושעי הסייבר מלחמה על פושעי הסייבר

זהות הפושעים אינה ידועה, אבל המהלך נחשב למכה משמעותית ליכולותיהם המקוונות. “הרעים ירגישו את האגרוף בבטן", נמסר ממיקרוסופט.

תוקפים בכל העולם, אך חוששים מפוטין

יוצר ומתחזק הנוזקה זוהה, לפי מסמכים שהגישה מיקרוסופט לבית המשפט, רק בכינוי Aquabox. לפי הערכות הוא חי במזרח אירופה ופועל בשיתוף פעולה עם לפחות 81 אנשים אחרים שייתכן שפועלים מרוסיה ומאוקראינה. זאת, מכיוון ש-Citadel מתוכנתת שלא לתקוף מחשבים של מוסדות פיננסיים במדינות אלו במטרה שלא להתגרות ברשויות החוק שם.

רשת המחשבים הנגועים ב-Citadel נחשבה עד למבצע לאחת הגדולות בעולם. לדברי מיקרוסופט, יוצרי תוכנת הריגול הטמינו אותה בגרסאות פיראטיות של מערכת ההפעלה ווינדוס והצליחו להשתלט על מחשבים בארה"ב, מערב אירופה, הונג קונג, הודו ואוסטרליה.

מה-FBI נמסר לסוכנות הידיעות רויטרס שהם עובדים בשיתוף פעולה עם רשויות אכיפת חוק אחרות במטרה ללכוד את הפושעים. “אנחנו מעלים את רמת המחויבות שלנו ללכוד את יוצרי ומפיצי הבוטנט. יש מאמץ מרוכז יותר לעבוד עם שותפינו מעבר לים במטרה לזהות, לאתר ואם אפשר להעמיד לדין בארה"ב את היוצרים והמפיצים".

   

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות