אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקת מיליארדים בעולם הענן: IBM רוכשת את SoftLayer

עסקת מיליארדים בעולם הענן: IBM רוכשת את SoftLayer

הקנייה תאפשר ל-IBM להילחם ראש בראש מול אמזון, מיקרוסופט וגוגל על ידי הקמת חטיבה חדשה. מדובר על הימור מצד IBM שנכנסת לתחום באיחור של כמה שנים

06.06.2013, 12:45 | רפאל קאהאן

IBM רוכשת את חברת SoftLayer, מהספקים המובילים בעולם של תשתיות ענן מחשוב. על פי דיווחים של מקורות המקורבים ל-SoftLayer שווי החברה הינו כ-2 מיליארד דולר, אולם לא ברור אם זה הסכום ש-IBM הסכימה לשלם עבורה. כך נמסר בוול סטריט ג'ורנל.

קראו עוד בכלכליסט

ערב הרכישה, הייתה SoftLayer החברה הגדולה מסוגה שהוחזקה בבעלות פרטית. הרכישה תסייע ל-IBM לחדור לתחום ענן המחשוב, ובחבר מקווים כי "היא צפויה להאיץ את תהליכי האימוץ של פתרונות ענן על ידי השוק – הן בסביבת ענני מחשוב ציבוריים, והן בעננים פרטיים, פנים-ארגוניים".

לדברי אריך קלמנטי, סגן נשיא בכיר בחטיבת הטכנולוגיות הגלובאליות של IBM, "עסקים מוסיפים יותר ויותר יכולות המגיעות מהענן הציבורי ומשלימות את מערכות טכנולוגיות המידע הפנימיות שלהם. על מנת למצות את ההזדמנות הזאת, בנתה IBM סל מקיף של מוצרי ענן פרטי, ענן ציבורי וענן היברידי, כמו גם פתרונות המוצעים במתכונת של תוכנה כשירות. בעקבות רכישת SoftLayer, תאיץ IBM את תהליכי הבניה של תשתיות הענן הציבורי שלה, באופן שיאפשר להציע ללקוחות את המבחר הרחב ביותר של פתרונות ענן".

ערב רכישתה על ידי IBM, שירתה SoftLayer, שמרכזה בדאלאס טקסס, כ-21,000 לקוחות – להם הציעה תשתיות ענן כלל-עולמי המנוהלות ב- 13 מרכזי מחשוב בארה"ב, אסיה ואירופה. במסגרת סל המוצרים שלה, מאפשרת SoftLayer ללקוחות לרכוש שירותי ענן ברמה כלל-ארגונית על גבי שרתים ייעודיים או משותפים למספר משתמשים.

גידול מהיר בעסקי הענן

כבר כיום, טוענת IBM כי היא אחד הספקים המובילים בעולם של שירותי ענן. בחברה צופים להכנסות שנתיות של 7 מיליארד דולר בתחום הענן כבר בסוף 2015. IBM מציעה באמצעות הענן גם פתרונות המבוססים על הטכנולוגיה של "ווטסון", דוגמת מערכת ייעוץ בזמן אמת לניהול תקשורת עם לקוחות.

שירותי הענן של IBM כוללים גישה לווטסון - מחשב העל המפורסם של החברה שירותי הענן של IBM כוללים גישה לווטסון - מחשב העל המפורסם של החברה שירותי הענן של IBM כוללים גישה לווטסון - מחשב העל המפורסם של החברה

רשימת פתרונות הענן ותשתיות הענן שלה כוללת שרתים מסדרת PureSystems, מערכות ענן כלל ארגוניות SmartCloud Enterprise+ ושירותי ענן למשימות קריטיות בסביבת SAP.

IBM מציעה את פתרונות הענן שלה מעשרה מרכזי מחשוב ענן, הפרוסים בחמש יבשות. רכישת SoftLayer אמורה להשלים את סל מוצרי הענן של IBM, ובחברה מאמינים כי היא תאפשר להרחיב את מבחר הכלים ופתרונות לטיפול בעומסי העבודה שלהם.

חטיבה חדשה לשירותי ענן

 

IBM מקימה עתה גם חטיבה חדשה לשירותי ענן. עם הסגירה הסופית של עסקת הרכישה של SoftLayer, הצפויה להתבצע במהלך הרבעון השלישי של השנה, תשלב החטיבה החדשה הזאת את SoftLayer ואת הענן של IBM, אל תוך מסגרת אחת גלובאלית.

 

החטיבה החדשה תציע מגוון רחב של כלים ושירותים ללקוחות IBM, לקוחות SoftLayer, ספקי תוכנה עצמאיים, שותפים בערוצי מכירה והפצה של IBM ושותפים טכנולוגיים של החברה. IBM מתכננת להרחיב את היצע פתרונות הענן של SoftLayer ולכלול במסגרתו יכולות בסביבת תקני הקוד הפתוח OpenStack, בהמשך ל"מחויבותה ההיסטורית לתקנים פתוחים, דוגמת לינוקס".

החברה תמשיך גם לתמוך ולהעשיר את סביבת הפעילות של SoftLayer הממוקדת ביישומי ענן, ואת יכולות הביצוע שלה בתחומים דוגמת Big Data וניתוח אנליטי. SoftLayer מספקת כיום תשתית ליישומים מבוססי ענן ועתירי ביצועים בסביבת מדיה חברתית, מובייל, מערכות משחקים ומחשוב אנליטי. הגידול המהיר בהיקף השימוש במחשוב נייד בעסקים מהווה מנוע מרכזי בצמיחתה של SoftLayer.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות