אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אסתר לבנון: "עזיבת מלאנוקס את הבורסה - אירוע חד פעמי שלא יחזור"

אסתר לבנון: "עזיבת מלאנוקס את הבורסה - אירוע חד פעמי שלא יחזור"

לפי מנכ"לית הבורסה בראיון לבלומברג: "כניסה של ישראל למדד MSCI אירופה תזרים עד 2 מיליארד דולר לבורסה"; ההחלטה בנוגע לצירופה של ישראל למדד MSCI אירופה צפויה בימים הקרובים

06.06.2013, 14:44 | שי סלינס

"אני מאמינה שהמקרה של מלאנוקס שעזבה את הבורסה של תל אביב - הוא אירוע חד פעמי שלא יחזור", כך אמרה מנכ"לית הבורסה בתל אביב, אסתר לבנון, בראיון שהעניקה לסוכנות הידיעות בלומברג הבוקר בתל אביב.

כשנשאלה לבנון על כך שיש מספק לא קטן של חברות ישראליות שכמו מלאנוקס, בוחרות לא להיסחר בבורסה של תל אביב ולהסתפק בבורסות הזרות אמרה כי "יש לנו מעל ל-50 חברות אשר נסחרות בבורסה הישראלית במקביל לבורסות נוספות בעולם. לדעתי, מדובר פה ביתרון למשקיעים - במקום לסחור במניה במשך 6 שעות, הסוחרים יכולים לסחור במשך 13 שעות ברציפות ואף יותר מכך", אמרה. 

הבורסה בתל אביב מתייבשת, צילום: בלומברג הבורסה בתל אביב מתייבשת | צילום: בלומברג הבורסה בתל אביב מתייבשת, צילום: בלומברג

 

"הארכת שעות המסחר תתרום למחזורים"

לבנון התייחסה להארכת שעות המסחר בבורסה של תל אביב החל מ-16 ביוני, ואמרה: "הארכת שעות המסחר בבורסה של תל אביב צפויה לתרום לעלייה במחזורי המסחר היומי. הסוחרים יוכלו לסחור במקביל לשעות המסחר בארץ גם בבורסות באירופה ובוול סטריט - מדובר פה ביתרון למשקיעים שעשוי להגביר את נפח המסח הכולל בבורסה".

כשנשאלה לבנון על ההחלטה הצפויה של חברת המדדים MSCI האם להכיל את ישראל במדד זה אמרה לבנון כי אין לה מושג מה יוחלט לגבי ישראל - "הם שומרים את ההחלטה שלהם בסודיות מוחלטת", אמרה.

"עם זאת", המשיכה לבנון, "אנחנו ממשיכים במאמצים שלנו על מנת לשכנע את MSCI להכניס אותנו למדד זה. בשבוע הבא נקיים כנס מיוחד בלונדון בהשתתפות נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, על מנת לשווק את הבורסה שלנו בעולם. לפי ההערכות שלנו כניסה של ישראל למדד MSCI אירופה תזרים עד 2 מיליארד דולר לבורסה".

לבנון מתייחסת בדבריה למחזור המסחר היומי הממוצע בבורסה של תל אביב מאז תחילת השנה, שעומד על קצת פחות ממיליארד שקל. מחזור זה מחזיר אותה יותר משבע שנים לאחור, אי שם בין השנים 2004 ו־2005. עד כדי כך עגומה התמונה שהמחזור היומי כיום נמוך אפילו יותר מהממוצע בשיא המשבר הכלכלי העולמי ב־2008, אז הוא עמד על כמעט 2 מיליארד שקל, או ב־2009, שבה עמד המחזור הממוצע על 1.7 מיליארד שקל.

MSCI, חברת המדדים של מורגן סטנלי, החליטה ביוני 2009 להעביר את שוק המניות הישראלי לרשימת המדינות המפותחות כאשר עד אז ישראל סווגה על ידי החברה כ"שוק מתפתח". מאז החברה לא כללה את ישראל במדד MSCI אירופה אלא יצרה מדד חדש MSCI אירופה פלוס המזרח התיכון כמדד חדש אזורי לשווקים מפותחים. ההחלטה בנוגע לישראל צפויה בימים הקרובים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות