אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל אינטל: "מיקרון לא יודעת מה היא רוצה מאיתנו" צילום: בלומברג

מנכ"ל אינטל: "מיקרון לא יודעת מה היא רוצה מאיתנו"

בנאומו בפני עובדי אינטל בחיפה, התייחס בריאן קרזניץ' לעובדי למפעל השבבים בקריית גת - אשר צפוי לעבור לידי חברת הענק. "אנחנו רוצים את העובדים, אבל לא את כולם", אמר - וטען שמיקרון אינה פועלת לטובתם

06.06.2013, 15:30 | מאיר אורבך

בריאן קרזניץ', מנכ"ל אינטל העולמית נאם היום מול עובדי החברה בחיפה. בנאומו, התייחס למצבם של עובדי מפעל מיקרון בקריית גת - אשר צפוי לעבור לידי אינטל. בתגובה לשאלה של אחד מעובדיו, ענה המנכ"ל כי החברה מעוניינת לקבל את המפעל ולא את הפעילות של מיקרון.

קראו עוד בכלכליסט

"הודענו להם שאנחנו רוצים את המבנה ואת העובדים - אבל לא את כולם. איני מאמין שיש שם 1,800 עובדים אלא פחות ממחצית ממספר זה. איני יכול להבטיח כמה ישארו כי הם עצמם אינם יודעים מי אלה העובדים שלהם. אני לא אוכל להבטיח עבודה למישהו שאינו יודע מי העובדים שלו. לכן אני מאמין שרוב העובדים האלה טובים, אני מאמין שאת רובם ארצה, אבל אינני יודע מיהם העובדים האלה. יש חלון הזדמנויות מסוים לברר את זה ואסור לפספס"

מפעל מיקרון בקריית גת, צילום: ישראל יוסף מפעל מיקרון בקריית גת | צילום: ישראל יוסף מפעל מיקרון בקריית גת, צילום: ישראל יוסף

קרזניץ' אמר שמיקרון צריכה להחליט מה היא רוצה לעשות בנוגע לעובדים. "הם צריכים להחליט מה לעשות עם המפעל ועם קו העסקים שלהם. אני הבנתי שהם רוצים לסגור ואמרתי להם שזו טעות ושעליהם לקיים אותו. מה שאמרו לנו הוא שבתלות בהצעות האחרות, ויש להם אופציות אחרות".

"מיקרון לא פועלת לטובת העובדים"

"אני חושב שהאנשים שמנהלים את המשא ומתן שם בחוץ הזה לא פועלים לטובת העובדים שלהם. מה שהם צריכים הוא להגיע אלינו ולומר לנו בדיוק מה הם רוצים ומה נדרש, מהו הסטטוס, עליהם להיות ברורים. ורק אחר כך נוכל לשבת לשולחן. אם הם רוצים לעשות שרירים, אני צריך לדעת מיהם העובדים, מה כישוריהם. הם צריכים לבוא ולהציג לנו את העובדים והטכנולוגיה ולשאול אותנו האם תיקח את העובדים ואת הבניין עד שנת 2014. ואז נקבל החלטה. לא נקבל החלטה שאינה על בסיס מידע". 

מפעל מיקרון בחברה היה בעברו בבעלות מלאה של אינטל, נקרא פאב 18 והיה המפעל הראשון של החברה בקרית גת. כיום יושב המפעל בשטח מפעל אינטל החדש - פאב 28. מיקרון העולמית, שחכרה את השטח מאינטל החליטה לאחרונה לסגור את המפעל ואת הפעילות שלה בישראל. אינטל הודיעה למיקרון שהיא מממשת את זכותה לקבל את השטח בחזרה לידיה - מה שיצר בהלה בקרב עובדי המפעל שחוששים לפרנסתם.

קרזניץ' הגיע לביקור הנוכחי בישראל לאחר שרק באמצע מאי התמנה לתפקיד מנכ"ל החברה. בשאר נאומו התייחס קרזניץ' בעיקר לאסטרטגיה העתידית של החברה שתתמקד במכשירים הניידים, בענן ובביג דאטה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
קצת הבהרות
אני רואה לפי התגובות שיש קצת חוסר בהירות. בסיטואציה הנוכחית למפעל יש אופציה להמשיך לפעול לייצר ולתרום לתל״ג ע״י אופציה של רכישה מצד גורם שהוא לא אינטל. רגע לפני שנחתם החוזה, אינטל קפצו לתמונה וטרפו את הקלפים. דבר שיכול להוביל לפיטורים של מרבית העובדים עד סוף 2014. ההפגנה באה לומר דבר מאוד פשוט: אם אתם רוצים אותנו העובדים ביחד עם המפעל, אנו איתכם! אם לא, הניחו לנו להמשיך את הפעילות דרך רכישה שהייתה אמורה להחתם כבר. אף חברה לא תלך ראש בראש נגד הרצונות של אינטל, אי לכך אינטל היא גורם משמעותי בסיפור. לגבי השאלה מיהם העובדים? רובנו עובדי אינטל לשעבר, חלקנו לא... בניגוד לאינטל למדנו לעבוד בסביבה ללא שמנת כספית והיינו צריכים להיות הרבה יותר יצירתיים וכן להפעיל את הראש בכדי לייצר באופן איכותי וזול, מה שאינטל לא יודעים לעשות (זול). בכל עמדה הנדסית ולא הנדסית לאינטל יש פי שניים עובדים מאשר אצלנו!
מנהל ומהנדס מיקרון , דרום  |  08.06.13
11.
סופו של כל בלון להתפוצץ...
תעשיית השבבים היא תעשיה אכזרית, כל עוד הציוד חדש יש רלוונטיות למקום, ברגע שהציוד מתיישן אין רלוונטיות למקום ולא למי שעובד בו, ליבי אתכם עובדים יקרים אבל אין הצדקה לקנות מכונות ישנות ביוקר בזמן שאפשר לקנות מכונות חדשות בזול בראיין
בראיין , בוזגלו  |  06.06.13
10.
אינטל לא יודעת.
לכל המגיבים \משמיצים ובכלל , אינטל ממש לא יודעת מה היא לוקחת כי כאחד שהיה בפנים אני יודע שחלק ניכר מהעובדים היום במיקרון כבר מזמן לא אקדמאים ואפילו רחוקים מכך שנות אור. נומוניקס \מיקרון גייסה במהלך 5 השנים האחרונות עובדי ייצור שלא היו מביישים אף בסטה בשוק ו"נפרדה" מהמון עובדים שהיו אינטליסטים בעברם. אז דיי עם ההתייפייפות החברה הגיעה במטרה אחת ברורה והיא להעתיק טכנולוגיה שתחזק את מעמדה כחברה השנייה בגודלה אחרי סמסונג בשוק הזיכרונות ולאור ההצלחה עם השינוע היא סיימה את דרכה והעובדים היום כבר לא בראש מעייניהם. בהצלחה כנה ואמיתית לכל החברים במיקרון ליבי אתכם אקדמאים או לא "אוכלי חינם" או עובדים מן השורה ..אנשים לבביים ומקצוענים זה מה שרובכם הגדול שם.
עובד לשעבר , דרום  |  06.06.13
9.
משה-7 - העובדים הטובים באמת כבר עזבו ולא עובדים אצלכם
אלו שנשארו לעבוד בקרית גת, הם כאלה שהרגלתם אותם לא להפעיל את הראש, ועכשיו הם חוששים לעשות את הקפיצה ולהפעיל את הראש וללמוד כדי לעבור למשרות הייטק אחרות. הרי הידע שצוברים בקרית גת כמעט ולא שימושי למשרות אחרות בארץ. עובדים טובים שהראש שלהם לא התנוון ולא חששו להשקיע בכניסה לתחום חדש, כבר מזמן לא איתכם. למה שמישהו ירצה לעבוד במפעל מדכא יצירתיות, מדכא חשיבה, שדורש מהעובדים משמעת של ארגון צבאי ומשלם להם משכורות יחסית?
מי שמספיק ותיק, יודע  |  06.06.13
לכל התגובות