אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
My Ex boyfriend, the space tyrant: המשחק הכי גאה בעולם

My Ex boyfriend, the space tyrant: המשחק הכי גאה בעולם

יוצרי קווסט - שבנוי בסגנון משחקי ההרפתקאות הנפלאים של שנות ה-90 - מנסים להביאו לחנות המשחקים Steam ונתקלים בהתנגדות. הסיבה: הוא מיועד בראש ובראשונה לקהל הומוסקסואלי

07.06.2013, 10:13 | ניצן סדן
תעשיית המשחקים מנסה לפנות לקהל רחב ככל שאפשר, כדי להבטיח רווחים. עם זאת, משחק בשם My Ex boyfriend, the space tyrant מתמקד בקהל ספציפי: מדובר בקווסט (משחק הרפתקאות) שנעשה בראש ובראשונה עבור הציבור הגאה. יוצרי המשחק מנסים בימים אלה להביא אותו אל חנות המשחקים הגדולה ברשת - Steam.

קראו עוד בכלכליסט

המשחק זמין לרכישה מאתר המפתחים, אשר השיקו קמפיין Greenlight במטרה להעלותו ל-Steam. עם זאת, יש גורמים שמתנגדים לו - הן בקהילה הגאה והן בקרב הציבור הרחב. בשנים האחרונות הופיעו לא מעט משחקים בהם דמויות גאות, אשר נטייתן המינית לא היתה המאפיין העיקרי והבולט ביותר שלהן - מה שניתן לראות כהישג עבור הקהילה. עם זאת, ברגע שסוגיות מין הומוסקסואלי הופכות לחלק מהותי מהמשחק, זוקפים המתנגדים את ראשם. 

MEBTST זכה לביקורת צולבת: בעוד גולשים אנטי-הומוסקסואלים טוענים שמדובר בתועבה, גולשים אחרים סברו שהמשחק הוא מיני ומוחצן מדי ומציג את הקהילה הגאה באופן נלעג.

האקס שלך השתגע

עיצוב המשחק נפלא ומזכיר קווסטים כמו Space Quest לדורותיו, Leisure Suit Larry, Full Trottle ודומיהם. הממשק זהה: קליק לאיסוף והפעלת חפצים, חידות שמורכבות ממיני-משחקים מובנים ועוד. גם הגרפיקה עצמה היא קומיקסית ומצוירת ולא מורכבת ממודלים תלת ממדיים משוכללים. או במילים אחרות - פורמט שגיימרים ותיקים אוהבים מאוד. הגיבור, טייקו מינוג, הוא קצין בדימוס אשר מגויס בחזרה לצי החלל במטרה לעצור אויב חדש וחסר רחמים שלגמרי במקרה, הוא גם בן זוגו לשעבר.

מרגיז את השמרנים - וגם את הקהילה. my ex boyfriend the space tyrant מרגיז את השמרנים - וגם את הקהילה. my ex boyfriend the space tyrant מרגיז את השמרנים - וגם את הקהילה. my ex boyfriend the space tyrant

במיטב המסורת של הקווסטים הנושנים, גם MEBTST כולל דמויות הזויות ומשעשעות ואינספור בדיחות מושחזות; ביקום של MEBTST תמצאו כבשים שמתנהגות כמו צפרדעים, מעליות שמדברות גסויות ועוד. המשחק לא מציג מין - אבל עמוס בבדיחות מיניות, צעצועי סקס ועוד.

אם יש סרטים לגייז, למה לא משחקים?

את MEBTST יצר לוק מילר, אשר טען שרצה לשחק בקווסט הומוסקסואלי ולא מצא אחד – ולכן יצר אותו בעצמו.

"יש המון ספרים, סרטים ומוזיקה שפונים לגייז. אולי יום אחד יהיו גם המון משחקים", אמר מילר לאתר The Verge. לדבריו, מידת האינטראקטיביות וההתאמה האישית של משחקי הווידאו למיניהם מאפשרת לאולפנים לכלול אופציית מצב משחק לקהל הומוסקסואלי, בו יוכלו ליהנות מתכנים שמותאמים להם אישית ולא יצרו זעם בקרב גורמים שמרנים.

אני סבור שאין סיבה שלא להציג תכנים שקבוצות מסוימות רואות כרגישים - אם יותקנו כאפשרות הרחבה לבחירה. למעשה, תכנים שכאלה יוכלו להרחיב את קהל היעד של משחקים רבים, בדגש על כאלה של אולפנים קטנים שזקוקים לכל גיימר, גאה או לא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות