אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכיר בפז מוביל הקמת ועד עובדים בהסתדרות הלאומית

בלעדי לכלכליסט

בכיר בפז מוביל הקמת ועד עובדים בהסתדרות הלאומית

מנהל המחלקה הכלכלית עופר שטרנברג מנסה להקים את הוועד בזמן שבחברה-הבת בבית הזיקוק כבר אוגדו העובדים בהסתדרות הכללית

09.06.2013, 08:14 | מיקי פלד

ניסיון להקים ועד עובדים אינו נדיר, אך בחברת הדלק פז נרשם מאורע חריג כאשר מי שמוביל את ההתארגנות הוא לא אחר מאשר אחד הבכירים בחברה, מנהל המחלקה הכלכלית עופר שטרנברג.

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע כי בשבוע שעבר החלו שטרנברג וקבוצת עובדים נוספת להחתים עובדים על טופס הצטרפות להסתדרות העובדים הלאומית במטרה להקים ועד לכ־350 עובדי פז נפט, שהיא החברה־האם של חברות כמו בית הזיקוק באשדוד ורשת תחנות הדלק פז.

מה שהופך את המהלך בפז לעוד יותר מעניין הוא שבמקביל לניסיון של ההסתדרות הלאומית, ההסתדרות הכללית כבר הכניסה רגל אל תוך פז נפט באמצעות איגוד עובדי הזיקוק והלוגיסטיקה. אלו אמנם מועסקים בפועל בבית הזיקוק, שהוא חברה־בת נפרדת, אך מכיוון שהם מקבלים את שכרם מהחברה־האם הם עשויים להיחשב כחלק ממטה החברה. כך עלול להיווצר מצב שבו ההסתדרות הכללית וההסתדרות הלאומית ייאבקו על מי ייצג את עובדי פז, אם כי מבחינת שטרנברג ניתן להחריג את עובדי בית הזיקוק.

עופר שטרנברג. צעד חריג עופר שטרנברג. צעד חריג עופר שטרנברג. צעד חריג

לדברי שטרנברג, שנעזר בהקמת הוועד באחיו עו"ד איל שטרנברג העובד עם ההסתדרות הלאומית, מאז נודע להנהלה על המהלך ישנו לחץ על העובדים להימנע מהצטרפות, אם כי לא בצורה אלימה של דרישה לביטול הצטרפות או שיחות מאיימות מצד בכירים. במקביל לתחילת מהלך ההתארגנות זומן שטרנברג לשימוע לפני פיטורים בעילה של שינוי ארגוני במחלקה שהוא עומד בראשה. בשיחה עם מנכ"ל החברה יונה פוגל שבה נאמר לו על השימוע המתוכנן, הצהיר שטרנברג על הקמת הוועד ושעות לאחר מכן ההזמנה לשימוע בוטלה, אם כי לדברי שטרנברג הביטול הוא רק זמני.

מנכ"ל ההסתדרות הלאומית יאיר שלם אמר כי "הנהלת פז צריכה להבין שההתארגנות לא נועדה לפגוע במעסיק, אלא ליצור איזון בריא בינו לעובדים".

מפז נמסר כי היא לא קיבלה הודעה על התארגנות עובדים בגוף מייצג: "אם נקבל הודעה רשמית מעין זו, נכבדה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות