אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשיא צרפת: "המשבר בגוש היורו הסתיים" צילום: אי פי אי

נשיא צרפת: "המשבר בגוש היורו הסתיים"

פרנסואה הולנד ניסה להרגיע את המשקיעים האסייתים במהלך ביקורו ביפן. זאת למרות שכלכלת הגוש התכווצה במשך 6 רבעונים רצופים והאבטלה עלתה לרמת שיא של 12.2%

09.06.2013, 11:05 | סוכנויות הידיעות
המשבר בגוש היורו הסתיים, כך לפחות טוען נשיא צרפת פרנסואה הולנד, שניסה להרגיע את המשקיעים האסייתים במהלך ביקורו ביפן. "מה שאתם צריכים להבין ביפן הוא שהמשבר באירופה הסתיים", הסביר. "ואנחנו יכולים לעבוד ביחד – צרפת ויפן – לפתוח דלתות חדשות להתקדמות כלכלית".

קראו עוד בכלכליסט

עוד הוסיף הולנד כי אירופה צריכה להתמקד בנקיטת צעדים לקידום הצמיחה והתחרותיות "כך שנשפר את הנוכחות שלנו בעולם".

פנסואה הולנד. "אל תבקשו מאתנו לבחור בין יפן לסין", צילום: אי פי אי פנסואה הולנד. "אל תבקשו מאתנו לבחור בין יפן לסין" | צילום: אי פי אי פנסואה הולנד. "אל תבקשו מאתנו לבחור בין יפן לסין", צילום: אי פי אי

הולנד הסוציאליסט, שנכנס לתפקידו במאי בשנה שעברה, לאחר שניצח בבחירות את ניקולא סרקוזי, אינו המנהיג הפוליטי הראשון באירופה שמכריז על סיום המשבר. בשנה שעברה, ראש ממשלת ספרד מריאנו ראחוי טען כי "הנורא מכל מאחורינו". במקביל, גם השווקים מפגינים פחות חששות לגבי המצב בקרב 17 המדינות המשתמשות במטבע המשותף.

אולם, על אף ההערכה כי יוון בדרך להתאוששות, והוסר איום עזיבתה את גוש היורו, האזור נותר במשבר. כלכלת גוש היורו התכווצה במשך שישה רבעונים רצופים והאבטלה עלתה לרמת שיא של 12.2%.

הולנד כינה את יפן "שותפה יוצאת דופן" וקרא לשתי המדינות להשקיע יותר אחת בשנייה. הוא התייחס גם לסין, ובתשובה לשאלה הדגיש כי לא ניתן לצפות שצרפת תבחר בין יפן וסין, שכן שתיהן משמשות ככוחות כלכליים חשובים באזור. "יש לנו את הרצון לעבוד עם אסיה, ואיננו מתנגדים לאף מדינה ספציפית", ציין הולנד לאחר שהיפנים הביעו חשש מכך שצרפת מייצאת לסין ציוד שיכול לשמש למטרות צבאיות. "יש לנו מערכת יחסים ידידותית עם סין כבר זמן מה, ושותפות יוצאת דופן עם יפן. אנא אל תבקשו מאיתנו לבחור".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות