אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איחוד כוחות: רינות ולפידות גיבשו הצעה משותפת להסדר בסנטראל יורופיאן

איחוד כוחות: רינות ולפידות גיבשו הצעה משותפת להסדר בסנטראל יורופיאן

חובה של סנטראל יורופיאן עומד על 158.5 מיליון שקל, מתוכו 135 מיליון שקל למחזיקי האג"ח שרובם פרטיים

09.06.2013, 15:27 | אסף גילעם
יעקב לוקסנבורג, צילום: אוראל כהן יעקב לוקסנבורג | צילום: אוראל כהן יעקב לוקסנבורג, צילום: אוראל כהן

הקבוצות המתחרות על גיבוש הסדר החוב בסנטראל יורופיאן החליטו לשלב כוחות. היום (א') הודיעו בעלי השליטה הנוכחיים בחברה, חברת פרימיום פי אייץ' (100%) שבשליטת היו"ר נימרוד רינות ורות עופר, כי חתמו במהלך סוף השבוע האחרון על מזכר הבנות עם חברת לפידות שבשליטת יעקב (לוקסי) לוקסנבורג להגיש הצעה משותפת לנושי סנטראל יורופיאן, אשר לפידות נמנית ביניהם.

קראו עוד בכלכליסט

כבר למעלה משנה וחצי שבעלי השליטה בחברת הנדל"ן סנטראל יורופיאן מנסים לגבש הסדר בחברה. בנובמבר האחרון חתמה החברה על הסדר שכלל הזרמת הון ממשקיע חיצוני, אך משקיע מתאים לא נמצא והחברה חזרה לגיבוש חלופות. חובה של סנטראל יורופיאן עומד על 158.5 מיליון שקל, מתוכו 135 מיליון שקל למחזיקי האג"ח, 18.5 מיליון שקל לחברת לפידות ו־5 מיליון שקל לבנק אגוד. לפידות ואיגוד מחזיקים במניות חברת הבת של סנטראל יורופיאן, אינוונטק (68%) כבטוחה על החוב. מחזיקי האג"ח של סנטראל הינם ברובם פרטיים, כשהגופים המוסדיים הבולטים הנם מיטב־דש ומגדל שוקי הון.

את התהליכים מלווה המשקיף מטעם בית המשפט, רו"ח איציק עידן. יחד איתו פרסם רינות ופרימיום הצעה חדשה להסדר לפני כשבועיים, שכללה הזרמת הון מיידית של 3 מיליון שקל והנפקת סדרת חוב חדשה בהיקף של 35 מיליון שקל עם ביטחונות. המחזיקים קבעו לדון בהצעה ביום ראשון שעבר, כששעות ספורות לפני תחילת הפגישה פרסמה לפידות הצעה נגדית ודומה להצעת פרמיום, עם שינויים קלים. מחזיקי האג"ח בתגובה שלחו את הנציגות לנהל מו"מ מול לפידות ובמקביל לבדוק את האפשרות של מינויו של עו"ד יוסי שגב כמפרק חוקר לחברה.

כתוצאה מאותה פגישה, החליטו רינות ולפידות לשתף פעולה. השניים יגבשו הסדר ביחד עם כלל הצדדים, יגישו הצעה משותפת למחזיקי האג"ח של סנטראל. בעקבות ההסדר צפויים פרמיום לרדת לאחזקה של 25% ולפידות תחזיק ב-75%, בהתאם להזרמת הכספים שלהם. הכספיים של פרמיום יוזרמו או מטעם החברה, או מטעם רינות עצמו, ובהתאם לכך תקבע האחזקה בחברה (האם האחזקה תישאר דרך פרמיום שבה האחזקה העיקרית הינה של רות עופר, או בלעדיה). הצדדים יפעלו לכך שרינות ימשיך לכהן כיו"ר סנטראל יורופיאן בהתאם להסכם הייעוץ הנוכחי שלו. בנוסף הצדדים יפעלו שההסדר יכלול פטור לנושאי משרה. הצדדים הסכימו גם כי במידה ויחתם הסדר, אז כל הזרמת כספים עתידית לסנטראל יורופיאן במהלך שלוש השנים הראשונות תעשה על ידי הלוואת בעלים בלבד.

ההצעה המשותפת כפופה כעת לאישור הדירקטוריונים של פרמיום ולפידות, ובהמשך לכך, לאישורם של מחזיקי האג"ח של סנטראל ויתר נושיה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות