אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליאורה עופר חוזרת למלונאות: מליסרון תקים מלון מעל הקניונים בחיפה ובפ"ת

ליאורה עופר חוזרת למלונאות: מליסרון תקים מלון מעל הקניונים בחיפה ובפ"ת

הקבוצה תנצל זכויות בנייה בשטחי הקניונים שלה ותקים לפחות שני מלונות שאותם תפעיל רשת פרימה. המודל: מלונות עסקים הפועלים ליד בתי החולים

10.06.2013, 07:06 | דותן לוי

קבוצת מליסרון תשקיע כ־200 מיליון שקל בהקמתם של שני בתי מלון - מעל הגרנד קניון בחיפה ומעל הקניון הגדול בפתח תקווה, כך נודע ל"כלכליסט". כמו כן, בחברה בוחנים הקמה של מלון נוסף בחיפה במתחם ההייטק מת"ם שביציאה הדרומית מהעיר.

מדובר במהלך חדש של מליסרון אשר מאפשר לה לנצל זכויות בנייה שיש לה מעל הקניונים הקיימים ולהתרחב בתחום שבו היא ממעטת לפעול. עם זאת, במליסרון לא מתכוונים לקחת חלק פעיל בניהול, ותפעיל אותם רשת פרימה. הקמת המלונות תמומן בהון העצמי של מליסרון, ללא ליווי בנקאי, ובהשתתפות רשת פרימה.

הדמיה של המלון שיוקם בקניון הגדול בפתח תקווה. הבנייה תחל בתוך כחודש הדמיה של המלון שיוקם בקניון הגדול בפתח תקווה. הבנייה תחל בתוך כחודש הדמיה של המלון שיוקם בקניון הגדול בפתח תקווה. הבנייה תחל בתוך כחודש

כוונתה של מליסרון להקים לפחות שני מלונות מסמלת את רצונה של ענקית הקניונים להתרחב גם בתחום זה. לאחרונה דיווחו במליסרון על הקמת מלון עסקים ברעננה, במתחם המילניום שבבעלותה, בכ־100 מיליון שקל, והוא עתיד להיפתח בסוף 2014. בעלת השליטה במליסרון ליאורה עופר החלה את דרכה בתחום המלונאות ועמדה בראש חברת חוף אלמוג שהחזיקה במלונות רבים באילת.

כיום מחזיקה החברה הפרטית (עופר השקעות) את המלונות יו קלאב ומרידיאן, אותם מנהלת רשת פתאל שבבעלות דוד פתאל. לחברה היתה פעילות מלונאית בחו"ל: ליאורה עופר ניהלה את בנייתו ועיצובו של מלון בבודפשט שרכש אביה יולי עופר לפני כ־13 שנה. המלון נמכר לפני כשנה לחברה מדובאי לפי שווי של 270 מיליון שקל. עם זאת, במליסרון הדגישו כי פעילותם הנוכחית אינה חזרה אל תחום המלונאות מאחר שלא יהיה להם כל צד בנושא ניהול המלונות וכי הם רואים בכך עסקת שכירות רגילה.

ליאורה עופר. "מענה לתיירות רפואית", צילום: אלירן אביטל ליאורה עופר. "מענה לתיירות רפואית" | צילום: אלירן אביטל ליאורה עופר. "מענה לתיירות רפואית", צילום: אלירן אביטל

לדברי לוי, בחברה זיהו את פעילות בתי המלון המצויים לצד מרכזים רפואיים והחליטו לנצל את פריסת הקניונים שלהם כדי להרחיב את פעילותם בענף. "זיהינו שבניין המשרדים והמלון באיכילוב, שבו אנחנו מחזיקים בשלוש קומות, עובד יפה וכך גם מלון העסקים ליד בית חולים אסותא. פנו אלינו מכמה בתי חולים ליזום מתחמים דומים והחלטנו לבחון את הנושא", הוא אומר. "המלון שנקים בפתח תקווה סמוך למרכז הרפואי בילינסון, ויאפשר לבני המשפחה של המאושפזים להתאכסן בו. בשנים האחרונות יש צמיחה גם בתחום התיירות הרפואית, כך שנוכל לתת מענה לפלח שוק זה".

במליסרון מתכוונים לנצל זכויות בנייה של כ־11 אלף מ"ר בקניון בפתח תקווה לצורך הקמת מגדל בן 10–11 קומות. המלון המתוכנן ישתרע על חמש קומות והיתר יוקצו למשרדים, ובייחוד לקליניקות פרטיות של רופאי בית החולים. לפי מליסרון, שתיים־שלוש קומות כבר הושכרו לטובת הקמת "בית רופאים". בחברה ציינו כי עיריית פתח תקווה הקצתה פרויקטור לקידום המתחם, וכיוון שהתב"ע למתחם מאושרת ניתן יהיה להתחיל בבנייה בתוך כחודש.

רשת פרימה שבבעלות משפחת מוסקוביץ' היהודית־אמריקאית מפעילה 11 בתי מלון בישראל. הרשת תקבל את המבנים ממליסרון ברמת המעטפת, תשכור אותם ל־20 שנה ותעצב אותם לפי דרישותיה. מנכ"ל פרימה אבי דור אמר שהרשת החליטה להיכנס לתחום העסקי־רפואי בגלל הפוטנציאל העסקי והתיירותי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות