אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארץ האפשרויות: מייסד מותג היוגורט צ'ובאני זכה בתואר יזם השנה צילום: רויטרס

ארץ האפשרויות: מייסד מותג היוגורט צ'ובאני זכה בתואר יזם השנה

חמדי אולוקאיה, שהיגר לפני 19 שנה מטורקיה לארה"ב, הקים את אמפריית היוגרט המוביל באמריקה עם מכירות שנתיות של מיליארד דולר

10.06.2013, 14:49 | סוכנויות הידיעות
חמדי אולוקאיה, מייסד מותג היוגורט האמריקאי צ'ובאני זכה השבוע בתואר יזם השנה של ארנסט אנד יאנג. אולוקאיה, שתואר על ידי השופטים כמי "שמגלם את החלום האמריקאי של כל מי שמהגר למדינה, גבר בדרכו לתואר על 48 יזמים נוספים, ביניהם לאנס אוגלה, מייסד חברת המידע הפיננסי הבריטית מרקיט.

חמדי אולוקאיה. הגיע לארה"ב ללמוד אנגלית, צילום: רויטרס חמדי אולוקאיה. הגיע לארה"ב ללמוד אנגלית | צילום: רויטרס חמדי אולוקאיה. הגיע לארה"ב ללמוד אנגלית, צילום: רויטרס

אולוקאיה היגר לארה"ב מטורקיה ב-1994 במטרה ללמוד אנגלית, אך לאחר תקופה קצרה נשר מלימודיו והקים עסק ליצירת גבינת פטה, ב-2005 רכש מחלבה ישנה של קראפט, מהלך שלדבריו "כולם ייעצו לי נגדו", ממנו הוקמה אימפריית היוגורט, צ'ובאני שנחשב כיום למותג היוגורט המוביל באמריקה, שרק הולך ומתפתח. בשנה שעברה אף הושק בבריטניה. המכירות השנתיות של החברה עומדות על מיליארד דולר, והיא מעסיקה כעת כ-3,000 עובדים, לאחר שהחברה רכבה על גל מותגי היוגורט הבריאים שכבש את ארצות הברית.

פס הייצור של היוגורט צ פס הייצור של היוגורט צ'ובאני | צילום: בלומברג פס הייצור של היוגורט צ

אולוקאיה מודה שהפחד הגדול ביותר שלו קשור לכך שהוא או העובדים שלו ישכחו מה הפך את החברה למצליחה. הוא אף כינס פעם אחת את העובדים המרכזיים והודיע להם שבמידה ויבחינו ב"שינויים לא רצויים" במנהיגות שלו, יש להם רשות להחטיף לו בפנים.

בטקס יזם השנה שנערך ביום שבת במונטה קרלו הוסיף כי הניצחון שלו מוכיח ש"הכל אפשרי. נער יכול להתחיל את המסע שלו מכפר קטן במזרח טורקיה ולעבור לאמריקה כדי להגשים חלום".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות