אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשטרה חשפה, בית המשפט בלם, הכול בגוגל צילום: יריב כץ

המשטרה חשפה, בית המשפט בלם, הכול בגוגל

בזמן שהמשטרה כינסה מסיבת עיתונאים וקציניה הבכירים חשפו את פענוח פרשת הרצח בברנוער הגיעה הודעה מבית המשפט שאסר על פרסום כל פרט מפרטי הפרשה. איך זה קרה? ההסבר בכתבה הבאה

10.06.2013, 18:44 | ynet

מסיבת העיתונאים הפכה לפארסה: זה היה אמור להיות הערב הגדול של משטרת מחוז תל אביב - עם חשיפת פרשת הברנוער. אבל ממש בזמן שצמרת המחוז קיימה תדרוך כתבים וחשפה את פרטי הפרשה, התייצב פרקליטו של אחד החשודים בפני השופט עידו דרויאן וביקש לאסור את הפרסום. השופט דחה את בקשתו, אך הפרקליט ערער והשופט הוציא צו "עיכוב ביצוע" עד מחר (יום ג') בשעה 13:00.

בר נוער, צילום: יריב כץ בר נוער | צילום: יריב כץ בר נוער, צילום: יריב כץ

בשעה 16:00 כינסה המשטרה את כלי התקשורת והבהירה להם כי לאחר שהעיתונאים יתודרכו על פרטי הפרשה, רוב המידע יותר לפרסום בשעה 17:00. במקביל, הגיש עו"ד שי שורר בקשה לאסור את פרסום שמו של מרשו.

מסיבת העיתונאים והדיון בבית המשפט התנהלו במקביל. בכירי המשטרה היו משוכנעים שהדיון הוא רק על שמות החשודים, אך דרויאן אסר למעשה לפרסם כל פרט מהחקירה והחזיר, למעשה, לתוקף את צו איסור הפרסום המקורי.

עצרת מחאה בעקבות הרצח (ארכיון), צילום: יריב כץ עצרת מחאה בעקבות הרצח (ארכיון) | צילום: יריב כץ עצרת מחאה בעקבות הרצח (ארכיון), צילום: יריב כץ

השופט קיבל את עמדת המשטרה ולפיה יש צורך בפרסום, אך נענה לבקשת הסנגור לעיכוב ביצוע וכתב: "לפיכך מעוכבת הסרת צו איסור הפרסום כפי שהיה קיים, וזאת עד למחר בשעה 13:00 לשם הגשת ערעור".

עד להחלטה זו הספיקו קציני המשטרה להתראיין בכל כלי התקשורת, אך כמה דקות מאוחר יותר הודיעו להם חבריהם שנכחו בדיון בבית המשפט על ההחלטה, ודוברת המחוז הודיעה: "הפרשה אסורה לפרסום".

כך או כך, המידע שכבר פורסם בכל כלי התקשורת נותר "זמין" לגולשים ואינו ניתן למחיקה מוחלטת. החלטות בית המשפט, שמתחשבות בעקרונות ואילוצים מתחומים רבים, מתעלמים, כך נדמה, מכורח המציאות הטכנולוגית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות