אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החובות של עיריית טייבה ממשיכים לצוף צילום: נמרוד גליקמן

החובות של עיריית טייבה ממשיכים לצוף

המדינה טוענת שחוב מים של עיריית טייבה שהצטבר ל־50 מיליון שקל, הוסתר על ידי נאמן העירייה עו"ד אבנר כהן בעת גיבוש הסדר החוב, ולכן היא מסרבת להעביר לעירייה את הסכום שהתחייבה לו ומבקשת מבית המשפט לזמן את כהן להסברים. כהן בתגובה: הטענות מופרכות

11.06.2013, 08:24 | ענת רואה

זה שש שנים נמצאת עיריית טייבה בהקפאת הליכים. הסדר הנושים שאושר לפני חודשים אחדים עדיין לא יצא לפועל, וייתכן שחוב שנחשף רק כעת יסכל את ביצוע ההסדר.

קראו עוד בכלכליסט

בהודעה שהגישה המדינה לבית המשפט המחוזי בתל אביב היא טוענת שרק לאחר שחתמה על הסדר הנושים התגלה לה שלעיריית טייבה חוב אדיר בהיקף של 52 מיליון שקל לרשות המים, ושחוב זה כלל לא נכלל בהסדר הנושים.

הודעת המדינה נמסרה לאחר שלפני כשבוע הגיש נאמן עיריית טייבה עו"ד אבנר כהן בקשה דחופה להורות למדינה להזרים לאלתר את המימון הנדרש להסדר הנושים של העירייה, כ־102 מיליון שקל מתוך 130 מיליון שקל בסך הכל שיחולקו לנושים. כהן טען שהמדינה לא מזרימה את הכספים, ונוצר מצב שבו למרות "מאמצים ושנים של עבודה מאומצת", ההסדר לא יוצא לפועל. כהן התייחס בהודעתו לחוב המים וטען ש"התגלתה מחלוקת כספית" בין הנהלת העירייה לרשות המסים, ולכן הודיעה המדינה על סירובה להעמיד את המימון הנדרש בגלל חשש ממחלוקת זו ומתוצאותיה.

עו"ד אבנר כהן (במרכז). המדינה דורשת הבהרות, צילום: ענר גרין עו"ד אבנר כהן (במרכז). המדינה דורשת הבהרות | צילום: ענר גרין עו"ד אבנר כהן (במרכז). המדינה דורשת הבהרות, צילום: ענר גרין

שלשום הגישה המדינה את תגובתה באמצעות עו"ד קרן יוסט מפרקליטות מחוז תל אביב (אזרחי), ובה הועלו טענות נגד כהן שהוא "מגלה טפח ומכסה טפחיים" בכל הנוגע להתנהלות העירייה בעניין הסדר הנושים. לטענת המדינה, כהן בבקשותיו השונות לבית המשפט יצר רושם שלפיו עיריית טייבה מצויה באיזון אקטוארי בזכות ניהולו כמנהל מיוחד. בין היתר מביאה המדינה הודעה של כהן מאפריל 2012, שבה טען לכאורה שהעירייה מצויה בעודף של 4 מיליון שקל. "הצהרות דומות לאלה", טוענת המדינה, "הצהיר הנאמן במסגרת הדיונים השונים שהתנהלו בתיק ובפגישות השונות שנערכו בינו לבין נציגי המדינה".

אלא שחרף מצג זה, לטענת המדינה, ביום חתימת המסמך, כהן האמון על מצבה הכלכלי של הרשות וגם נציגי העירייה שנכחו בדיון, לא עדכנו אותה שלעירייה חוב לרשות המים בסכום של 50 מיליון שקל שנצבר בשנות ההקפאה. ולכן, נטען, חתימת המסמך לא תביא לפירעון החוב של העירייה, שכן קיים חוב על שנות ההקפאה. "המשמעות האופרטיבית היא שמטרת הסדר הנושים וההסכם שנחתם בעקבותיו לא הושגה, והרשות עודנה בחובות משמעותיים של עשרות מיליוני שקלים".

לפי הנטען, מסיבה זו המדינה לא יכולה למלא את חלקה בהסכם, "וזאת עוד בלי להתייחס לעובדה כי הוסתרו מהמדינה עובדות מהותיות על מצבה הכספי של עיריית טייבה בעת ההקפאה". בהודעה נאמר שהמדינה מסכימה להעמיד לעיריית טייבה אשראי תקציבי בגובה הסכומים שעליה להעביר, אך היא מבקשת לקבוע דיון דחוף באשר לחובות העירייה במהלך הקפאת ההליכים, ובמסגרתו יבהיר הנאמן מהם החובות שנתגלו למדינה לאחרונה ושלא דווחו לה לאורך השנים.

עו"ד אבנר כהן מסר בתגובה: "בקרוב נגיש תגובה מפורטת שתשמוט את הקרקע מתחת לטענות המופרכות הללו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות