אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנטרופי ממליצה למוסדיים לאשר את שכרו של עזריאלי צילום: אוראל כהן

אנטרופי ממליצה למוסדיים לאשר את שכרו של עזריאלי

בדיקה שערכה אנטרופי מצאה כי שכרו המבוקש של עזריאלי גבוה ביחס לחברות מקבילות אך לטענתה ביצועי החברה תומכים באישורו

10.06.2013, 19:49 | רחלי בינדמן

שכרו של דוד עזריאלי, יו"ר ובעל השליטה בקבוצת עזריאלי, בדרך לאישור בעלי המניות - כך לפחות עולה מחוות הדעת שפרסמה שלשום חברת הייעוץ אנטרופי ללקוחותיה המוסדיים, ובה היא ממליצה להם לאשר את חבילת התגמול המבוקשת על ידיו.

קראו עוד בכלכליסט

עלות שכרו של עזריאלי במסגרת ההסכם החדש עומדת על 10 מיליון שקל. מדובר, כידוע, בעלות שכר כוללת הנמוכה בכ־60% מעלות השכר שלה היה זכאי במסגרת ההסכם הקיים שלו. בעקבות תיקון 16 לחוק החברות - שדרש מבעלי שליטה להביא את שכרם לאישור האסיפה הכללית ברוב של בעלי מניות המיעוט - הפעילו המוסדיים לחצים על עזריאלי שגררו את הפחתת השכר המשמעותית. רוב הגופים המוסדיים הגדולים, ובהם חמש חברות הביטוח הגדולות, משתמשים בשירותי הייעוץ של אנטרופי ולרוב פועלים בהתאם להמלצותיה. לאור זאת, גוברים הסיכויים שחבילת השכר תאושר. בהסכם החדש מבקש עזריאלי דמי ניהול שנתיים בגובה של 4.5 מיליון שקל עבור 80% משרה לצד מענק מבוסס יעדים שלא יעלה על 5.5 מיליון שקל.

גל סטאל מנכ"ל אנטרופי, צילום: ענר גרין גל סטאל מנכ"ל אנטרופי | צילום: ענר גרין גל סטאל מנכ"ל אנטרופי, צילום: ענר גרין

"רף ביצועים גבוה"

באנטרופי ביצעו השוואה של חבילת התגמול המבוקשת של עזריאלי ביחס לחברות נדל"ן דומות ומצאו כי התגמול המוצע הנו ברף הגבוה בהשוואה ליתר החברות. למרות זאת, בחרו להמליץ על אישור השכר. "מר עזריאלי הנו המייסד של הקבוצה, והוא הדמות שהובילה את החברה מאז היווסדה. תרומתו לחברה ייחודית ורבת־ערך והצליחה לייצר ערך מוסף למשקיעים בכל שנות פעילות החברה. באנטרופי אף משבחים את שיתוף הפעולה של החברה עם דרישות הגופים המוסדיים.

"מדיניות שמרנית"

עוד מצביעים באנטרופי על כך ששווי השוק של עזריאלי הוא הגבוה ביותר מבין החברות שנבדקו, שווי השוק ביחס להון העצמי נמצא במקום השני (אחרי שיכון ובינוי) והיחס בין ההון העצמי לסך המאזן של עזריאלי הוא הטוב ביותר מבין החברות. עם זאת, ביחס לשיעור הרווח הנקי והתשואה על ההון ממוקמת עזריאלי במקום החמישי מבין חברות ההשוואה ובשיעור ה־EBITDA הוא מדורג האחרון.

באנטרופי מסבירים את הרווחיות הנמוכה יחסית של עזריאלי בכך ש"הנהלת החברה נוקטת להבנתנו מדיניות שמרנית בבחירת השקעותיה, לרבות קיומו של מינוף נמוך יחסית ליתר החברות בענף (דבר המתבטא אף בסטיית תקן של המניה), כך שיש בעובדה זו לתת הסבר חלקי לרווחיות הנמוכה ביחס לשאר החברות ולתשואה להון שהנה נמוכה יחסית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות