אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עודד שריג: יו"ר חברת ביטוח יעבוד לפחות 4 ימים בשבוע צילום: מיקי אלון

עודד שריג: יו"ר חברת ביטוח יעבוד לפחות 4 ימים בשבוע

לפי נייר עמדה של שריג לתנאי הסף למינוי דירקטור או יו"ר, דני נווה שצפוי להתמנות ליו"ר כלל ביטוח עשוי להידרש להתאים פעילותו בקרן ההשקעות אגת

10.06.2013, 19:59 | רחלי בינדמן

המפקח על הביטוח פרופ' עודד שריג שלח לפני כשבועיים לגופים המוסדיים נייר עמדה ביחס לזמינות המצופה ממי שמתעתד לכהן כדירקטור או כיו"ר דירקטוריון בגוף מוסדי. בהתאם לחוק הפיקוח על הביטוח, מינוי דירקטור בגוף מוסדי טעון מסירת הודעה לממונה על שוק ההון 60 יום מראש לפני תחילת הכהונה ואי־התנגדותו של הממונה בתקופה זו.

קראו עוד בכלכליסט

נייר העמדה של שריג כולל את השיקולים שיעמדו לנגד עיניו בבחינת הודעה על כוונה למנות דירקטור בגוף מוסדי ואת ציפיותיו של שריג לגבי הזמן שראוי שדירקטור בגוף המוסדי יקדיש לתפקידו. שריג מבהיר בנייר העמדה כי מועמד לכהן כיו"ר דירקטוריון בגוף מוסדי המנהל מעל 10 מיליארד שקל (דוגמת כלל ביטוח) יהיה חייב להראות כי לצד תפקידיו הנוספים הוא יוכל להקדיש לפחות ארבעה ימים בשבוע למילוי תפקיד היו"ר. בגוף המנהל 10–2 מיליארד שקל, היו"ר יצטרך להקדיש לפחות יומיים בשבוע.

עודד שריג המפקח על הביטוח, צילום: אוראל כהן עודד שריג המפקח על הביטוח | צילום: אוראל כהן עודד שריג המפקח על הביטוח, צילום: אוראל כהן

מועמד לכהן כדירקטור בגוף מוסדי המנהל כ־10 מיליארד שקל ויותר, יהיה צריך להיות זמין לפחות יום בשבוע, ולפחות יום בחודש למועמד לדירקטוריון של גוף מוסדי שמנהל יותר מ־2 מיליארד שקל. לדברי שריג, הוראות החוק מחייבות דירקטורים למספר ישיבות גבוה ותדיר, במגוון רחב של נושאים, ואוסרות האצלת סמכויות. הוראות אלו, לדבריו, מחדדות את הצורך לוודא שמועמד לדירקטור - ובוודאי ליו"ר דירקטוריון - יהיה זמין למלא את תפקידו ולהקדיש לו תשומת לב מספקת.

בינואר 2012 התברר כי יו"ר חברת הביטוח הגדולה בישראל, מגדל, אהרון פוגל צפוי להתמנות במקביל גם ליו"ר חברת הסלולר פרטנר. זאת אגב, לאחר ששימש תקופה מסוימת הן כיו"ר מגדל והן כיו"ר חברת נס טכנולוגיות. כחודש לאחר פרסום המינוי הצפוי והביקורת הציבורית שגרר, הודיע פוגל כי הוא מוותר על התפקיד וזאת על רקע מסקנות ועדת הריכוזיות האוסרות על כהונה מקבילה של אדם כדירקטור בחברה ריאלית ובחברה פיננסית. כעת קובע שריג כי לא רק כהונה מקבילה בגוף פיננסי וריאלי תיאסר אלא על יו"ר דירקטוריון של גוף מוסדי גדול להקדיש את מרב זמנו לתפקיד.

לפני שבוע נחשף באתר "כלכליסט" כי דני נווה ימונה ליו"ר דירקטוריון חברת כלל ביטוח. נווה מכהן במקביל גם כשותף־מנהל בקרן אגת מדיקל המשקיעה בטכנולוגיה רפואית ואף גייסה לפני שנה כספים לקרן. כדי שהמפקח לא יתנגד למינויו של נווה, יהיה על נווה להתאים את פעילותו בקרן ולצמצמה ליום אחד בשבוע. לא בטוח שעבור המשקיעים בקרן, בהם משקיע העוגן של הקרן - עמיתי כלל ביטוח - מדובר בבשורה טובה.

מדני נווה נמסר בתגובה כי הוא ימשיך להקדיש את הזמן הראוי במחויבויות לסייע לחברות הפורטפוליו של הקרן, במסגרת התנאים והמגבלות שקבע המפקח על שוק ההון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות