אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי 17 שנים: אלי איילון הודח מדירקטוריון DSPG

אחרי 17 שנים: אלי איילון הודח מדירקטוריון DSPG

קרן הגידור סטארבורד, בעלת המניות הגדולה בחברה נעזרה בדו"ח חברת הייעוץ למוסדיים האמריקאית ISS להוביל את המהלך

12.06.2013, 11:58 | אסף גילעם

בעלי המניות של חברת DSPG הישראלית הנסחרת בנאסד"ק החליטו להדיח אתמול את אלי איילון, ודירקטור נוסף, צבי לימון. איילון כיהן בתפקידי מנכ"ל ויו"ר החברה במשך 17 שנה ולימון כיהן בתפקידו 14 שנה. את המהלך האגרסיבי בספקית שבבי המולטימדיה הובילה בעלת המניות השנייה בגודלה בחברה, קרן הגידור סטארבורד ‏(Starboard‏) שמחזיקה ב-10.1% ממניות החברה.

הקרן החלה לאסוף מניות DSPG לפני יותר משנה, אז מינו לדירקטוריון שני דירקטורים מטעם הקרן. לפני אסיפת בעלי המניות נעזרה סטארבורד בעבודת המחקר של חברת ISS המייעצת בהצבעות מוסדיים אמריקאים. ISS ביקרה את הממשל התאגידי ב-DSPG, בין היתר על ההחלטה לא למנות דירקטורים לא תלויים ו"סירוב מתמשך של הדירקטוריון לקבל את הפרספקטיבה של בעלי המניות".

אמש נערכו בחירות לתפקיד של ארבעה דירקטורים ‏(שלושה לפי הנוהל השנתי של החברה, ואחד נוסף מפני שיאיר שמיר נבחר לכנסת ונאלץ להתפטר‏). הקרן זכתה בשני דירקטורים נוספים מטעמה - נורמן רייס ונורמן טאפה. הקרן קיוותה להשיג רוב בדירקטוריון, אך נאלצה להסתפק בארבעה דירקטורים מתוך תשעה. בנוסף, מונו אתמול ראובן רגב, מנכ"ל ויו"ר טופ-סקאן ומנכ"ל נובה מכשירי מדידה גבי זליגסון. סטארבורד שלחה מכתב לבעלי המניות וביקשה למנות דירקטורים מטעמה ולשנות כיוון לחברה.

עופר אליקים מנכ"ל DSPG עופר אליקים מנכ"ל DSPG עופר אליקים מנכ"ל DSPG

איילון הצטרף ל-DSPG ב-1996 ישר לתפקיד המנכ"ל. ב-2005 החליף אותו בתפקיד ינון ברכה, ממקימי סרגון, שמילא את התפקיד רק תשעה חודשים. איילון, שעוד קודם הפך ליו"ר, חזר לכהן כמנכ"ל במקביל. ביולי 2009 הוחלף איילון בתפקיד המנכ"ל על ידי עופר אליקים.

מנכ"ל DSPG, עופר אליקים, מסר עם פרסום תוצאות האסיפה כי "כעת, כשמאבק הפרוקסי הממושך מאחורינו, זה הזמן להניח לחילוקי הדעות ולעבוד יחד כדירקטוריון מאוחד לטובת האינטרסים של כל בעלי המניות. הדירקטוריון וההנהלה שלנו מקווים ליהנות מהניסיון והתובנה של הדירקטורים החדשים".

בהצהרה משותפת שפרסמו רייס, זליגסון וטאפה, שנבחרו לראשונה לדירקטוריון החברה, מסרו כי הם "מודים לבעלי המניות על תמיכתם בבחירתנו לדירקטוריון DSPG. אנו יודעים כי ל-DSPG יש מוצרים מצוינים ופוטנציאל משמעותי, ומצפים לעבודה מועילה עם הדירקטוריון, ההנהלה והעובדים לקראת הגדלת הערך של DSPG בטווח הארוך לטובת כל בעלי המניות".

קרן סטארבורד ניסתה ומנסה מהלכים אגרסיביים דומים בחברות נוספות. מעבר ל-DSPG, הקרן מנסה להדיח את מנכ"ל טרסה האמריקאית. בתחילת השנה הקודמת ניסתה הקרן להחליף את דירקטוריון צורן, ולהשתלט על החברה. ובסוף 2011 ביצעה סטארבורד מהלך נוסף נגד הדירקטוריון של חברת MIPS.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות