אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאכול עם מריסה: מנכ"לית יאהו עורכת מכירה פומבית לארוחת צהריים במחיצתה צילום: בלומברג

לאכול עם מריסה: מנכ"לית יאהו עורכת מכירה פומבית לארוחת צהריים במחיצתה

מנכ"לית חברת יאהו הולכת בעקבות איל ההון וורן באפט ומציעה במכירה פומבית את הזכות לסעוד איתה במטרה לגייס כסף לבי"ס בשכונת מצוקה בפאלו אלטו. עד כה היא קיבלה הצעה של 41.5 אלף דולר, רחוק בהרבה מ-3.5 מיליון הדולר שהצליח באפט לגייס ב-2012

12.06.2013, 12:41 | מערכת כלכליסט

מנכ"לית יאהו, מריסה מאייר, הולכת בעקבותיו של איל ההשקעות וורן באפט ומוכרת את הזכות לאכול ארוחת צהריים במחיצתה. היוזמה נועדה לגייס כסף למטרת צדקה, כך מדווח אתר CNN.

קראו עוד בכלכליסט

את המכירה מנהל אתר צ'ריטי-באז (Charitybuzz) וזמן קצר לאחר שעלתה ההצעה לאוויר ביום שלישי, הועלתה לאתר הצעה של 41.5 אלף דולר.

על פי התכנון, תארך ארוחת הצהריים בחברת מאייר למשך שעה אחת במשרדי החברה בסאניוויל, קליפורניה. ארגון הצדקה שיזכה לרווחים יקבל 80% מהרווח והאתר את ה-20% הנותרים. המכירה הפומבית תהיה פתוחה להצעות עד סוף יוני. מאייר בחרה לתרום את הרווחים לבית ספר בשכונת מצוקה בפאלו אלטו.

מריסה מאיירס. כמה הייתם משלמים על ארוחה בחברתה?, צילום: בלומברג מריסה מאיירס. כמה הייתם משלמים על ארוחה בחברתה? | צילום: בלומברג מריסה מאיירס. כמה הייתם משלמים על ארוחה בחברתה?, צילום: בלומברג

באפט התחיל את הטרנד כאשר החל למכור ארוחות צהריים למטרות צדקה כבר ב-1999. השנה זוכה שילם קצת למעלה מ-1 מיליון דולר - הרבה פחות מה-3.5 מיליון דולר שהצליח באפט לאסוף ב-2012.

באפט. הצליח לגייס השנה רק מיליון דולר, צילום: בלומברג באפט. הצליח לגייס השנה רק מיליון דולר | צילום: בלומברג באפט. הצליח לגייס השנה רק מיליון דולר, צילום: בלומברג

אתר צ'רטי-באז מנהל מכירות דומות עבור ידוענים אחרים כגון הזמר ג'יי-זי, כוכבת תוכניות האירוח אופרה ווינפרי והשחקנית גוונית' פלטרו וכן עבור מנכ"לים מובילים של חברות גלובליות כגון מנכ"ל וירג'ין רי'צרד ברנסון ומנכ"ל טסלה, אלון מוסק.

ההצעה הגבוהה ביותר שנתקבלה באתר אי פעם הגיעה במאי, כאשר שילם מציע אנונימי 610 אלף דולר תמורת כוס קפה במחיצת מנכ"ל אפל, טים קוק. עד שהצעה זו הגיעה, כיכב נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון בראש הטבלה עם הצעה של 225 אלף דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות