אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פישר: "זה לא ריאלי לחשוב שאני בדרך לבנק הפדרלי" צילום: אוראל כהן

פישר: "זה לא ריאלי לחשוב שאני בדרך לבנק הפדרלי"

נגיד בנק ישראל היוצא אמר בלונדון כי אין זו מהמציאות לחשוב שהוא יחליף את יו"ר הפד בן ברננקי והוסיף כי מצב המשק "נראה טוב מאד" אך אי שוויון בהכנסות בישראל מהווה "בעיה"

12.06.2013, 21:10 | גיא בן סימון

נגיד בנק ישראל סטנלי פישר, שהודיע על פרישה בתחילת השנה, שלל היום (ד') את האפשרות כי הוא בדרכו לארה"ב להחליף את יו"ר הפד בן ברננקי. לדבריו "זה לא ריאלי לחשוב שאני בדרך לבנק הפדרלי, אין סיבה בכלל לחשוב כך".

קראו עוד בכלכליסט

פישר הוסיף כי מצב המשק "נראה טוב מאד" אך יש להשגיח מקרוב על הגירעון הממשלתי והשרים בממשלה החדשה מבינים זאת. פישר התייחס בנוסף לפערים בישראל ואמר כי אי שוויון בהכנסות בישראל מהווה "בעיה".

סטנלי פישר ובן ברננקי, צילום: איי פי סטנלי פישר ובן ברננקי | צילום: איי פי סטנלי פישר ובן ברננקי, צילום: איי פי

פישר התייחס למלחמת המטבעות בין המדינות העולם על רקע ההתערבות של הבנקים המרכזיים בשווקים. "כל מי שהיה מודאג בגלל מלחמת המטבעות צריך להרגיש טוב יותר כי ירידת התשואות באג"ח הממשלתי מפחיתה את הצורך להתערב בשער השקל". פישר התייחס בנוסף לחששות המשקיעים בדבר הפסקת ההקלה הכמותית בארה"ב ואמר כי הפד כבר אותת פחות או יותר על כוונתו להאט את הרכישות החודשיות.

אחרי 8 שנות כהונה פישר הודיע כבר בסוף ינואר כי יפרוש מתפקידו בחודש יוני למרות שהוא אמור היה לסיים את תפקידו באמצע 2015. בינתיים לא נמצא לו מחליף. לאחר שראש המועצה הלאומית לכלכלה יוג'ין קנדל פרש בפברואר מהמירוץ לראשות בנק ישראל, המועמדת המובילה הינה המשנה לנגיד קרנית פלוג.

ביום שלישי הבא יקיים בנק ישראל במוזיאון ישראל בירושלים כנס פרידה מקצועי מהנגיד היוצא פישר, במעמד 350 משתתפים מהארץ ומחו"ל, בהם נגיד הבנק האירופי המרכזי, מריו דראגי, שר האוצר לשעבר של ארצות הברית לארי סאמרס, ונגידי הבנקים המרכזיים של צ'ילה ושל אירלנד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות