אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צרפת פתחה בחקירת החלפת אריזות התרופות בחברת טבע צילום: סיון פרג'

צרפת פתחה בחקירת החלפת אריזות התרופות בחברת טבע

לפי הודעת התובע ייתכן שהחלפת תוכן האריזות בשתי סדרות ייצור של פורוסמיד הביאו למותם של שישה אנשים

12.06.2013, 22:37 | סוכנויות הידיעות

התובע הכללי בפריז פתח בחקירת טעויות אריזת התרופות של ענקית הגנריקה הישראלית טבע במפעל החברה בסנס שבצרפת. לפי הודעת התובע ייתכן שהחלפת אריזת התרופות הביאו למותם של שישה אנשים.

קראו עוד בכלכליסט

עם זאת משרד הבריאות בצרפת לא מצא ליקוויים בארגון ושיטות העבודה או הציוד של מפעל טבע בסנס. שרת הבריאות הצרפתית, מריסול טוריין, התייחסה לפרשה בראיון טלוויזיה ואמרה ש"מדובר בטעות נדירה ביצור וצריך לזכור שטבע היא חברה מכובדת, המובילה בעולם בתחום התרופות הגנריות".

ג ג'רמי לוין מנכ"ל טבע | צילום: סיון פרג' ג

מוקדם יותר טבע הודיעה כי בכוונתה להגיש תלונה בצרפת נגד עובד שעל פי חשד החברה החליף בזדון את תוכן אריזות התרופה המשתנת פורוסמיד בתרופה למניעת נדודי שינה מסוג זופיקלון.

לאחר יומיים של חקירה של רשות הפיקוח על תרופות בצרפת (ANSM) לא נמצאה כל ראיה שתצביע על הסיבה בגינה הוחלף תוכן האריזות בשתי סדרות ייצור של פורוסמיד, שכללו בסך הכול 30 אלף בקבוקים. עם זאת, תחנת הרדיו אירופה 1 מסרה כי טבע משוכנעת שנפלה קורבן לפעולת חבלה זדונית של אחד מהעובדים במפעל שלה במחוז יון בצפון מזרח המדינה והיא מתכננת להגיש תלונה נגדו.

לאחר המקרה האחרון נמסר בתגובה מטבע כי אנשי החברה בצרפת עורכים בדיקה בשיתוף עם נציגי הרשויות במדינה. טבע צרפת, התנצלה על אי הנוחות שנגרמה למטופליה ופועלת להשלים את הבדיקה במהירות האפשרית. כאמצעי זהירות נוסף למניעת בלבול בקרב המטופלים, טבע צרפת סיכמה עם הרשויות שתבצע איסוף של כל אצוות furosemide 40 מ"ג בצרפת. שווקים אחרים ומוצרים אחרים של טבע בצרפת אינם מושפעים מאיסוף זה. דיווח תקשורתי שהתקבל ביום א', ה-9 ביוני, קשר לכאורה את פטירתו של מטופל בצרפת עם בעיה זו. אנו מצטערים מאד לשמוע על מותו של מטופל זה. בשעה זו אין הוכחה כי המוות היה קשור למוצר הנאסף. אנו משתפים פעולה באופן מלא עם הרשויות החוקרות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות