אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מייקל דל מייעץ ליזמים: "לכו תשתגעו ואל תתייעצו יותר מדי" צילום: בלומברג

מייקל דל מייעץ ליזמים: "לכו תשתגעו ואל תתייעצו יותר מדי"

מנכ"ל ומייסד יצרנית המחשבים דל אינו מאמין שיזם צריך לנהוג באופן מושכל מדי. "תתחילו מהר, תכנון זוכה להערכה מוגזמת", כך הוא ממליץ לסטארטאפיסטים

13.06.2013, 12:02 | סוכנויות הידיעות
למיליארדר מייקל דל יש מוטו מעניין. "תנהגו בצורה משוגעת ואל תתייעצו יותר מדי לפני שאתם עושים מה שרציתם", אמר בשבוע שעבר לקבוצה של מנהלי סטארט אפים בהודו, כך מדווחים באינדיה טיימס. הוא מאמין גם ש"תכנון זה בסדר אבל זוכה להערכה מוגזמת", במקום הוא מציע ל"התנסות, להתנסות, לבדוק. תתחילו מהר, תיכשלו מהר".

קראו עוד בכלכליסט

זו ככל הנראה נקודת מבט בריאה עבור דל בשלב זה בקריירה שלו. החברה שלו מתקשה להגדיר את עצמה מחדש לנוכח קריסת שוק המחשבים הפרטיים. לפיכך הוא נקט במהלך לא שגרתי וניסה לרכוש בחזרה את החברה שלו תמורת 24.4 מיליארד דולר, שהם 13.65 דולר למניה.

גם כישלון מהיר יכול להוביל להצלחה, כך על פי מייקל דל, צילום: shutterstock גם כישלון מהיר יכול להוביל להצלחה, כך על פי מייקל דל | צילום: shutterstock גם כישלון מהיר יכול להוביל להצלחה, כך על פי מייקל דל, צילום: shutterstock

בשלב זה הוא מתמודד עם התנגדות מצד בעלי המניות הגדולים ביותר של החברה דל, סאות'איסטרן והמשקיע האקטיביסט קרל אייקן. הם מעוניינים שבעלי המניות ידחו את ההצעה בפגישתם ב-18 ביולי, וישמרו את החברה כציבורית. לפי התכנית של אייקן, בעלי המניות של דל ישמרו על האחזקה שלהם בחברה ויקבלו תשלום דיבידנד של 12 דולר למניה במזומן או במניות נוספות.

מבחינת מייקל דל מדובר בתרחיש שבו ניתן להפסיד או לנצח בלבד. אך אם הוא יפעל בצורה משוגעת, לא יקשיב למתנגדים ולא יתכנן יותר מדי, הוא קרוב לוודאי ייצא עם ידו על העליונה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות