אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בריטניה תשלם מיליון ליש"ט למי "שיפתור את הבעיה הגדולה של זמננו" צילום: בלומברג

בריטניה תשלם מיליון ליש"ט למי "שיפתור את הבעיה הגדולה של זמננו"

דיוויד קמרון צפוי להכריז על הפרס לקראת כנס מנהיגי מדינות ה-G8 שיתקיים בצפון אירלנד בשבוע הבא. "מחפשים אחר הפניצילין, המטוס והאינטרנט הבאים"

14.06.2013, 11:41 | בלומברג

ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון מתכוון להתחייב לשלם מיליון ליש"ט לכל מי שיכול "לזהות ולפתור את הבעיה הגדולה ביותר של זמננו". בנאום שהוא מתוכנן לשאת בלונדון, קמרון צפוי להכריז כי הממשלה "מחפשת אחר הפניצילין, המטוס והאינטרנט הבאים". עוד הוא צפוי להוסיף כי בריטניה זקוקה לחדשנות מסוג זה כדי להתחרות עם כלכלות אחרות בעולם.

ההכרזה תתפרסם לקראת כנס מנהיגי מדינות ה-G8 אותו מארחת בריטניה בשבוע הבא. בנאום שיועבר בפני "חדר מלא ממציאים" לפני הכנס, קמרון צפוי להודיע כי הממשלה יוצרת גרסה מודרנית של פרס לונגטיטוד, שהושק על ידי הפרלמנט לפני קרוב ל-300 שנה כדי לעזור לשפר את הניווט.

דיוויד קמרון, צילום: בלומברג דיוויד קמרון | צילום: בלומברג דיוויד קמרון, צילום: בלומברג

"אנחנו רוצים שאנשים יחשבו בגדול. למה העולם זקוק וכיצד נוכל להשיג זאת? אנחנו מחפשים אחר הפניצילין, המטוס והאינטרנט הבאים. האם נוכל לגדל גפיים חדשים או להמציא נסיעה שאינה פולטת הרבה פחמן? מה הולך לחולל מהפכה באופן שבו אנו חיים - ויגרום לנו לרוץ קדימה בראש המירוץ העולמי?"

קמרון גם צפוי להשיק את אסטרטגיית כלכלת המידע, שתתמקד ב"הזדמנויות הצמיחה שמעניק מחשוב הענן", שלדבריו יסייעו ל-1.6 מיליון עסקים קטנים ובינוניים להגביר את הנוכחות שלהם ברשת.

כנס ה-G8 יתקיים באתר הגולף לוארני באניסקילן בצפון אירלנד ב-17 וב-18 ביוני.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

32 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

28.
נא לשלוח את הפרס במייל
ההמצאה הבאה היא הצלת החברה האנושית, לא אומר מי גילה אותה מטעמי צניעות. היא מכונה בשם: ריסט עולמי חדש, ובשם חיבה: קומוניזמני. הרעיון שלה אלמנטרי: איפוס הכלכלה. הקפיטליזם השתבש, החזירונים העליונים שאבו לעצמם את כל ההון של האנושות (מסתירים 32 טריליון באיי מטמון, מגלגלים 1.4 קוואדריליון בשוק הנגזרים). איבדנו את השליטה על הכסף, אין צדק חברתי, אין הגיון קפיטליסטי בחלוקת העושר. צריך פשוט לאפס את ההון של האנושות (מוכר יותר כקומוניזם) ומיד לחזור לקפיטליזם קצת יותר מוגבל (ללא בורסה, בנקים מולאמים והופכים למלכ"רים, 99% מס הכנסה על משכורת של מעל 60 אלף ברוטו). נא לשלוח את מיליון השטרלינג כביטקויין במייל. תודה.
מזכיר המדינה  |  16.06.13
לכל התגובות