אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לפיד על ייצוא הגז: "ההפגנות האלימות והשיח הפופוליסטי לא ישפיעו עלי" צילום: עטא עוויסאת

לפיד על ייצוא הגז: "ההפגנות האלימות והשיח הפופוליסטי לא ישפיעו עלי"

את הדברים אמר שר האוצר על רקע הפגנות שצפויות במהלך סוף השבוע. במכתב השבועי לבוחריו הבהיר לפיד כי חוק הדיור הציבורי לא בוטל בזכות עקשנותו, כי אינו מתכוון להוריד בעתיד על המס על הסיגריות גם כשהמצב ישתפר, ושהסוציאליזם הפסיד בבחירות

14.06.2013, 16:57 | חן פונדק

"אני כרגע בסופו של תהליך ארוך של בחינת העניין. הוא מורכב, הוא פרטני, והוא בעיקר עניין מקצועי מאוד. ההפגנות האלימות והשיח הפופוליסטי לא ישפיעו עלי", כך כתב שר האוצר יאיר לפיד לגבי עמדתו על נושא ייצוא הגז, במכתב השבועי לבוחריו, היום (ו').

קראו עוד בכלכליסט

ההחלטה על כמות ייצוא הגז טרם עלתה לדיון בממשלה. במהלך הסוף שבוע הקרוב צפויות להתקיים מספר הפגנות נגד הייצוא ובעד הגדלת הכמות המשוריינת למשק. את עמדתו של לפיד לגבי הצורך בייצוא ניתן לשער גם מהמשפט הבא שכתב: "ההיסטוריון פול ג'והנסון כתב פעם: 'אין דבר מסוכן יותר בעולם מאשר המון הנמצא במצב של צדקנות נסערת'. אחליט לפי מה שטוב למדינת ישראל".

לפיד נוהג במכתבים להציב לעצמו שאלות בשם בוחרי יש עתיד ולענות עליהן. אחת השאלות הפעם היו "מדוע לא מטילים מסים גבוהים יותר על המשתכרים 60-50 אלף שקל ומעלה?". לפיד ענה לעצמו כי "כבר עכשיו המס השולי על מקבלי המשכורות הגבוהות הוא למעלה מ-51%, כלומר מהגבוהים בעולם המערבי. מפני שהוכח פעם אחר פעם, שאם מעלים את המס מעל גובה מסויים, אנשים פשוט מוצאים דרכים כדי לא לשלם אותו, או מעבירים את עסקיהם לחו"ל. וגם, מפני שאני לא סוציאליסט ואני מאמין שאנחנו צריכים לחיות בחברה שבה לא מענישים אנשים על כך שהצליחו ושמבוססת על על חדשנות ויזמות ויצרנות. אני מכיר בכך שיש גם דיעות אחרות בציבור, אבל הדעות האלה הפסידו בבחירות".

לפיד. "אני אחליט לפי מה שטוב למדינה", צילום: עטא עוויסאת לפיד. "אני אחליט לפי מה שטוב למדינה" | צילום: עטא עוויסאת לפיד. "אני אחליט לפי מה שטוב למדינה", צילום: עטא עוויסאת

על השאלה ששאל את עצמו, "האם תוריד את מחירי הסיגריות כשהמצב הכלכלי ישתפר?" ענה לעצמו לפיד כי "אני בספק גדול. ברשימת ההטבות שאני מעוניין להחזיר יש לא מעט דברים שעומדים לפני הסיגריות, כמו המע"מ למשל".

ביקר את פירון בבית החולים

לפיד גם מספר במכתב כי אגף התקציבים ומשרד השיכון סברו שצריך לבטל את חוק הדיור הציבורי והוא התעקש בתוקף להשאירו. בהתייחסו לסוגיות האזרחיות שהיו על הפרק לאחרונה הבטיח במכתב כי יש עתיד ימשיכו לפעול לקידום נושא ברית הזוגיות. לפיד אף אמר כי התנגד להצעת החוק של ח"כ עיסאווי פארג' להכניס שיעורים נגד גזענות לבתי הספר, כי הוא מתנגד להתערב בעניינים חינוכיים דרך חקיקה.

לפיד סיפר במכתב כי ביקר את השר שי פירון אתמול בבית החולים בילינסון לאחר שפירון הובהל לשם. "ב-11 בלילה הגעתי אליו לבית החולים "בילינסון". הוא היה במצב רוח טוב, מחובר כמו תמיד לסלולרי שלו, וקרא בעניין רב את הידיעות על מותו הקרב. הצלחתי לא לצעוק עליו שהוא צריך לחזור לדיאטה ולהתחיל לעשות ספורט, אבל ראיתי בעיניה של ברוריה, אשתו, שהוא לא יודע מה מחכה לו כשישתחרר מבית החולים. את הפחמימה הבאה הוא יפגוש כנראה בקדנציה השלישית שלו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות