אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דויטשה טלקום תקים חממה בתל אביב ותשקיע בסטארט־אפים ישראליים צילום: מיקי אלון

בלעדי לכלכליסט

דויטשה טלקום תקים חממה בתל אביב ותשקיע בסטארט־אפים ישראליים

החממה תפעל לפי מודל, שבמסגרתו מספקת החברה מימון ל-12-6 חודשים לסטארט־אפים נבחרים בתמורה לקבלת אחזקות מיעוט בחברה

16.06.2013, 07:07 | אופיר דור

"עבורי ישראל שנייה כיום רק לעמק הסיליקון מבחינה טכנולוגית, ויש בה למשל יותר מומחי אבטחת רשת מאשר בכל מקום אחר בעולם", אומר רנה אוברמן, מנכ"ל דויטשה טלקום, שנלהב לדבר על הקשר של החברה לישראל. אוברמן מגיע השבוע לוועידת הנשיא בירושלים.

קראו עוד בכלכליסט

מנכ"ל ענקית התקשורת לא מתרשם מהמהפכה של כחלון "יש בישראל חמש רשתות סלולר? זה יותר מדי" רנה אוברמן, מנכ"ל תאגיד התקשורת דויטשה טלקום, מנהל פעילות של 140 מיליון מנויי סלולר, עם הכנסות של 58 מיליארד יורו בשנה. רגע לפני השתתפותו בוועידת הנשיא הוא תוקף את הרגולציה ולא ממהר להמליץ לחברות הסלולר להיכנס לתחום הטלוויזיה אופיר דור, 50 תגובותלכתבה המלאה

מאז 2006 מפעילה דויטשה טלקום מעבדת חדשנות באוניברסיטת בן־גוריון בנגב, שמועסקים בה יותר מ־100 סטודנטים וחברי סגל. המעבדה עוסקת בתחומי אבטחת מחשבים ובניתוח נתוני לקוחות. כמו כן מפעילה החברה בארץ יחידת פיתוח עסקי, שתרה אחר השקעות פוטנציאליות עבור חברת הענק הגרמנית.

"אנחנו שבעי רצון משיתוף הפעולה עם אוניברסיטת בן־גוריון, שהניב הרבה פיתוחים שאימצנו בחברה", אומר אוברמן. "גם היה לי העונג לבלות זמן עם יוסי ורדי ולדבר במועדון היזמים בחולון גארז' גיקס. מדהים לחזות בגישה הישראלית, שום דבר לא מסובך מדי עבורכם או קשה לביצוע. אנחנו מתכוונים להרחיב את הפעילות בישראל ונפתח בקרוב חממה לסטארט־אפים ישראליים בתל אביב".

דויטשה טלקום. רוצים לכוון סטארט-אפים ישראליים גם לאירופה, צילום: בלומברג דויטשה טלקום. רוצים לכוון סטארט-אפים ישראליים גם לאירופה | צילום: בלומברג דויטשה טלקום. רוצים לכוון סטארט-אפים ישראליים גם לאירופה, צילום: בלומברג

דויטשה טלקום הקימה ב־2012 חממה בברלין, השקיעה כבר בחמישה סטארט־אפים והיא מקימה בימים אלו חממה נוספת בוורשה. החממה הישראלית תפעל לפי אותו מודל, שבמסגרתו מספקת החברה מימון ל־6–12 חודשים לסטארט־אפים נבחרים בתחומי הטלקום, האינטרנט והמדיה הדיגיטלית בתמורה לקבלת אחזקות מיעוט בחברה. נוסף על כך מציעה החממה שירותי ייעוץ ואירוח ומסייעת לחברות צעירות לחדור לשוק האירופי בהתבסס על מערכת הקשרים של דויטשה טלקום.

"עד היום הסטארט־אפים בישראל כיוונו לשוק האמריקאי, אבל אנחנו מאמינים שהשוק האירופי יכול להיות אלטרנטיבה אמיתית עבורם", אומרים בדויטשה טלקום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות