אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשטרה תחזיר לידי חשוד חשבונות בנק שתפסה במסגרת חקירה פלילית נגדו

המשטרה תחזיר לידי חשוד חשבונות בנק שתפסה במסגרת חקירה פלילית נגדו

בית המשפט הורה למשטרה להשיב את הכספים, שנתפסו בטענה שהם נדרשים לצורך הליך אזרחי. השופט: "נראה כי התבלבלו למשטרה היוצרות"

16.06.2013, 09:08 | זוהר שחר לוי

המשטרה תחזיר לידי חשוד חשבונות בנק שתפסה במסגרת חקירה פלילית נגדו, לאחר שטענה שהחילוט נחוץ לצורך הליך אזרחי אפשרי נגד החשוד. "נראה כי התבלבלו למשטרה היוצרות", כתב שופט בית משפט השלום בראשון לציון מנחם מזרחי בהחלטתו.

עו"ד ציון סהראי. "זכות יסודית" עו"ד ציון סהראי. "זכות יסודית" עו"ד ציון סהראי. "זכות יסודית"

במסגרת חקירה פלילית נתפסו שני חשבונות בנק ביתרה כוללת של 400 אלף שקל, השייכים לחשוד שמיוצג על ידי עורכי הדין יהושע רזניק וציון סהראי. לפי חשד המשטרה, החשוד הפעיל חברה שהנפיקה תלושי שכר פיקטיביים לאנשים שכלל לא עבדו אצלה, והנפיקה לעובדיה תלושי שכר גבוהים מהשכר ששולם להם בפועל. באופן זה, כך נטען, הגדילה החברה את הוצאותיה המדווחות לרשויות המס ובהתאם לדו"חות אלה, קיבלה החזרי מס במרמה. כשתוקף צו התפיסה פג וכתב האישום טרם הוגש, התקיים דיון נוסף בבית המשפט, ובו טענה המשטרה שיש חשד סביר לביצוע העבירות ושהמטרה של "החזקת הכסף היא לצורכי חילוט ותשלום חיובי מסים". הנימוק חזר גם באחד מדו"חותיה שהוגשו לשופט: "נבחנת אפשרות במישור הטיפול האזרחי, בשיתוף פעולה עם מס הכנסה, להטיל עיקולים מכוח שומות שחרור הכסף יעקר מתוכן פעולה שכזו".

השופט מזרחי פסק כי "עילת התפיסה היא מכוח סדר הדין הפלילי, ועליה לצקת את עצמה לתוך אחת מחמש העילות הקבועות בחוק. במסגרת זו אין כל עילת תפיסה אזרחית, ובית המשפט בהליך זה לא ישמש למשטרה כסניף של הוצאה לפועל". השופט הוסיף כי "החוק קובע עילות תפיסה פליליות ברורות. הא ותו לאו. זה היה המסלול שעליו עלתה המשטרה כבסיס להארכה הראשונה. ואין לאפשר לה לדלג בין מסלולי החקיקה השונים".

עוה"ד יהושע רזניק וציון סהראי מסרו בשם החשודים: "ההחלטה להשיב למרשינו את רכושם מאזנת באופן הולם בין התמשכות ההליכים בחקירה פלילית לבין זכות הקניין, שהיא זכות יסודית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות