אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו בעקבות סערת חסן: "אנחנו מחויבים לבצע רפורמה מקיפה בנמלי הים" צילום: אלכס קולומויסקי

נתניהו בעקבות סערת חסן: "אנחנו מחויבים לבצע רפורמה מקיפה בנמלי הים"

שלשום שודר בערוץ 2 תחקיר על פעילות העסקית של יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד אלון חסן. נתניהו: "אינני מוכן להשלים עם התופעה הפסולה של מונופול בזבזני, נצלני ובלתי יעיל בנמלים שגובה מאזרחי ישראל מחיר יקר ומיותר על סחורות ומוצרים"

16.06.2013, 12:05 | תומר אביטל

שלשום שודר בערוץ 2 תחקיר על פעילות העסקית של יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד אלון חסן. הבוקר (א') חזר ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה על משנתו ואמר "אנחנו מחויבים לבצע רפורמה מקיפה בנמלי הים של ישראל".  

קראו עוד בכלכליסט

לדבריו, "בסוף השבוע שוחחתי על כך עם שר התחבורה ושר האוצר, ודנו בדרכים לקדם את יישום הרפורמה. אינני מוכן להשלים עם התופעה הפסולה של מונופול בזבזני, נצלני ובלתי יעיל בנמלים שגובה מאזרחי ישראל מחיר יקר ומיותר על סחורות ומוצרים".

אלון חסן, יו"ר עובדי נמל אשדוד אלון חסן, יו"ר עובדי נמל אשדוד אלון חסן, יו"ר עובדי נמל אשדוד

נתניהו הוסיף, "לפני עשר שנים התחלנו ברפורמה בנמלים, בממשלה הקודמת הפרטנו את נמל אילת, ובממשלה הזאת אנחנו נשלים את המלאכה כדי להביא לפתיחת תחרות בנמלי הים של ישראל. המונופול בנמלי הים פוגע בתחרותיות של המשק הישראלי וגורם להעלאת מחירי יוקר המחייה כאן. אנחנו נחושים לשנות את המצב הזה ואנחנו נשנה אותו".

הבוקר פורסם כי יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד אלון חסן צפוי לעמוד בפני ועדת משמעת של ההסתדרות, הליך שבסופו הוא עשוי להיות מודח מתפקיד יו"ר הוועד. יו"ר ההסתדרות עופר עיני החליט על המהלך הדרמטי בעקבות הכתבה בערוץ 2, שבה נסקרו כאמור העסקים הפרטיים של חסן ומשפחתו, ובהם חברת הובלה, חברת מוצרי ניקיון, מסעדה ובית קפה, שחלקם עובדים עם הנמל במישרין או בעקיפין.

לפי הטענות, לחברת ההובלה שבבעלות חסן ניתנה עדיפות בעבודה השוטפת עם הנמל, ונקנו מוצרי ניקיון מחברה שקנתה אותם מהחברה של חסן. הנהלת הנמל וחסן מכחישים שעסקיו הפרטיים של יו"ר הוועד השפיעו בצורה כלשהי על החלטות ניהול העבודה והרכש בנמל. חסן וההנהלה מכחישים גם טענות על העדפת אחותו של חסן במכרז לתפקיד מנהלת חשבונות בנמל.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות