אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם טבע מיצתה את עצמה? צילום: בלומברג

זווית אחרת

האם טבע מיצתה את עצמה?

פרויקט חדש של "כלכליסט" ובית ההשקעות אי.בי.אי: זווית פיננסית אחרת להשקעה בשוק ההון; והיום - טבע כבר איננה המוקד בביומד הישראלי

16.06.2013, 14:17 | גרייס חנאוי

פרויקט חדש של "כלכליסט" ובית ההשקעות אי.בי.אי - בכל שבוע נציג פה זווית אחרת ומרעננת להשקעה בשוק ההון. והיום: ההשקעה בחברות פארמה.

טבע כבר לא המוקד

בשבוע החולף התקיימו בתל אביב שני כנסים בינלאומיים בתחום הביומד. אלפי אנשים הגיעו לכנסים מכל רחבי העולם. על אף שג'רמי לוין, מנכ"ל טבע היה הדובר השני במליאת הפתיחה של כנס ה-IATI Biomed , טבע כבר איננה מהווה את מוקד העניין המרכזי בביומד הישראלי.

הגרף הבא מציג את אחת הבעיות המשמעותיות ביותר איתן טבע מתמודדת:

אחרי כמעט 30 שנה ששוק התרופות הגנריות בארה"ב גדל וגדל משנה לשנה עושה רושם שהוא הגיע לרוויה. במצב שבו 80% מהמרשמים לתרופות בארה"ב הינן לתחליפים גנריים קשה לראות מקום לצמיחה נוספת בשנים הקרובות בתחום זה שהיה והינו ליבת הפעילות של החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
טבע חברה בדעיכה מחיר המניה מדשדש תקופה ארוכה
מהפכות ותגליות שינו את עולם הרפואה והאריכו את תוחלת החיים באופן דרסטי . במשך 4000 שנה גדלה תוחלת החיים האנושית ב 20 שנה ובמאה ה 20לבדה היא זה\נקה ב 30 שנים נוספות. אני מפנה את הקוראים למאמרים מרתקים שפורסמו בידיעות אחרונות במוסף זמנים בריאים ביום 16/6/2014.החידושים המתוארים ע"י בכירי המדענים בעולם הרפואי מציגים מהפך בעולם הרפואה בעשור הקרוב חלק מהמהלכים הצפויים יתקלו בהתנגדות של חברות התרופותץ עיקר המהפכה מתרכזת באבחון מוקדם על בסיס פענוח אישי של הגנום האישי של כל אדם העלות נמוכה והיא יורדת בקצב מתאים אבחון כל אדם יאפשר מניעה של מחלות וטיפול אישי בהתאם לגנטיקה של כל אדם ביםול יתמקד בטיםול בחולה מניעה מוקדמת ע"י הנחיות מפורטות למטופל על בסיס גנום אישי טבע תבצע מהלך מועיל אם תגדיל מעורבותה בתחום תאי גזע העתקה של תרופות מקור כמעט בלתי אפשרית בעידן תביעות הפטנט לכן טבע חיבת להשקיע במחקר לפיתוח תרופות מקור והשתתפות בקדמה הטכנולוגית בתחום תאי הגזע עד לשינוי בבסיס החשיבה של ההנהלה אין לחברה סיכוי לצמוח להיפך צפויה דעיכה ונפילה במחיר.
שמואל , מרכז  |  17.06.13