אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגבירים את הקצב: קבוצת ViaEuropa זכתה במכרז מיזם הסיבים של חברת חשמל צילוםף יוסי וייס

מגבירים את הקצב: קבוצת ViaEuropa זכתה במכרז מיזם הסיבים של חברת חשמל

חצי שנה לאחר סגירת המכרז הודיעה הוועדה לבחירת משקיע במיזם על בחירתה בקבוצה שתקים את תשתית התקשורת השלישית בישראל. הסיבים האופטיים שייפרסו על גבי הרשת של חברת החשמל יספקו שירותי תקשורת באיכויות ומהירויות גבוהות מהקיים בישראל היום

16.06.2013, 17:34 | אופיר דור
הוועדה לבחירת משקיע ובעל שליטה במיזם הסיבים האופטיים של חברת החשמל הודיעה היום כי בחרה בקבוצת המשקיעים הכוללת את חברת ViaEuropa השוודית, קבוצת רפק, חברת באטם (BATM), חברת נכסי זיסאפל וחברת טמרס אחזקות. הקבוצה הזוכה תקים את חברת תשתיות התקשורת השלישית בישראל, בשיתוף עם חברת החשמל, כשחברת סיסקו תשמש כספק הטכנולוגי של המיזם וכגוף מממן בפרויקט.

קראו עוד בכלכליסט

פריסת הסיבים האופטיים על התשתית של חברת החשמל. עתידה לספק שירותי תקשורת במהירויות שלא קיימות היום בישראל, צילום: יוסי וייס פריסת הסיבים האופטיים על התשתית של חברת החשמל. עתידה לספק שירותי תקשורת במהירויות שלא קיימות היום בישראל | צילום: יוסי וייס פריסת הסיבים האופטיים על התשתית של חברת החשמל. עתידה לספק שירותי תקשורת במהירויות שלא קיימות היום בישראל, צילום: יוסי וייס

מיזם התקשורת עתיד להקים תשתית תקשורת המבוססת על סיבים אופטיים שייפרסו על גבי רשת חברת החשמל ואמור לאפשר אספקת מגוון שירותי תקשורת מתקדמים, באיכות ובקצבים הגבוהים משמעותית מהקיימים כיום בישראל. חברת התשתיות לא תמכור את שירותיה ללקוח הקצה הסופי אלא לספקי תקשורת שישווקו אותם בעצמם. התשתית אמורה להתחרות בתשתיות הקוויות של בזק ו-HOT.

לפני כשלושה חודשים הודיעה הוועדה לבחירת המשקיע כי ההצעה העסקית של קבוצת המשקיעים עומדת בתנאי הסף של הליך הבחירה והיום הוכרה הקבוצה כזוכה בהליך. בשבועות הקרובים יחלו הצעדים להקמת חברת התשתיות בבעלות קבוצת המשקיעים (60%) וחברת חשמל (40%).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות