אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המאבק על חיבור דוראד: "בית הדין לענייני עבודה אשם במה שקורה בחברת החשמל" צילום: אלעד גרשגורן

המאבק על חיבור דוראד: "בית הדין לענייני עבודה אשם במה שקורה בחברת החשמל"

העובדים מתבצרים בסירובם לחיבור התחנה הפרטית לרשת החשמל. בדיון שנערך בבית הדין לענייני עבודה הוחלט כי הצדדים ישלחו למו"מ בן שבועיים על זכויות העובדים, אך במקביל הוועד יורה להם להתחיל בעבודות החיבור. אוריאל לין: "בתי הדין נותנים הגנה מופרזת לעובדים"

16.06.2013, 21:56 | מיקי פלד
מאבק עובדי חברת חשמל נגד חיבור תחנת הכוח הפרטית טרם הגיע לקיצו. המדינה וההסתדרות ינהלו בשבועיים הקרובים משא ומתן על חיבור תחנת החשמל הפרטית דוראד לרשת החשמל של חברת החשמל, כאשר במקביל יורה ועד העובדים להמשיך את העבודות לחיבור התחנה, כך קבעה אמש נשיאת בית הדין הארצי לעבודה, נילי ארד, בסיכום דיון שנערך בלשכתה ביום חמישי האחרון.

קראו עוד בכלכליסט

עובדי חברת החשמל מסרבים לחבר את תחנת הכח שכן לטענתם הכנסת יצרנים פרטיים היא למעשה הפרטת החברה מבלי שהדבר סוכם עימם. לפני כשבועיים פסק בית המשפט לטובת העובדים וקבע כי לא ניתן לכפות את חיבור תחנת הכוח הפרטית על העובדים. הנהלת חברת החשמל פנתה בתחילת החודש אל בית הדין האזורי לעבודה בחיפה על מנת שזה יחייב את העובדים לבצע את החיבור אך זה קבע כי על החברה להסדיר את הנושא מול העובדים שכן לחיבור תחנות פרטיות עשויה להיות השלכה על תנאי העבודה. על פי ההחלטה בתום שבועיים ידרשו הצדדים לחזור לדיון נוסף בבית המשפט בו ידווחו על ההתקדמות במגעים ביניהם.

נשיא לשכות המסחר, אוריאל לין. "מה שעל הפרק אינו זכות ההתאגדות", צילום: עמית שעל נשיא לשכות המסחר, אוריאל לין. "מה שעל הפרק אינו זכות ההתאגדות" | צילום: עמית שעל נשיא לשכות המסחר, אוריאל לין. "מה שעל הפרק אינו זכות ההתאגדות", צילום: עמית שעל

"בית הדין לענייני עבודה אשם במה שקורה בחברת החשמל ובנמלים"

על רקע זה התבטא היום אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, ואמר כי "מה שקורה בנמלים ובחברת חשמל אינו באשמת שרי הממשלה אלא באשמת בתי הדין לעבודה. מה שעל הפרק אינו זכות ההתאגדות. איש אינו מערער על זכות ההתאגדות של העובדים בנמלים או בחברת החשמל או זכות ההתאגדות של כל ציבור עובדים אחר במדינה".

לדבריו, "בתי הדין לעבודה לא השכילו לקבוע את האיזון הנכון שבין הזכות לשבות מול הפגיעה בציבור כולו ובעתיד המשק. ההגנה המופרזת שהוענקה על ידי בתי הדין לעבודה היא שהביאה לתוצאות החמורות של המתרחש בנמלים ובחברת החשמל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות