אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועד העובדים יעלה לכלל ביטוח 400 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

ועד העובדים יעלה לכלל ביטוח 400 מיליון שקל

כך מתמחר הוועד את העלות של ההסכם הקיבוצי בשנה הראשונה. העובדים מבקשים להאיץ את המו"מ על חתימת ההסכם לפני מכירת החברה

17.06.2013, 07:04 | רחלי בינדמן

הרוכש הפוטנציאלי של כלל ביטוח יצטרך להביא בחשבון את עלות ההסכם הקיבוצי של ועד עובדי החברה בעת שיקבע את שווייה. ל"כלכליסט" נודע כי בשבוע שעבר שיגר הוועד מכתב להנהלת כלל ביטוח ובו נכתב כי "רק כניסה להליך אינטנסיבי תוודא שמירה על ביטחונם התעסוקתי של עובדי החברה, וכן תוודא שניתן משקל ראוי לאינטרס של עובדי החברה בעידן של השינוי הצפוי".

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע כי הוועד מתמחר את עלות ההסכם הקיבוצי בכ־400 מיליון שקל בשנה הראשונה ליישומו. ההסכם דורש תוספת שכר של 15% ל־3,000 עובדי כלל ביטוח, בנוסף תוספות רטרואקטיביות על 9 שנים בהם לא זכו העובדים להעלאה והגדלת ההפרשה לקרן השתלמות מ־5% ל־7.5%. רוכש פוטנציאלי יצטרך להביא בחשבון את העלות של ההסכם הקיבוצי.

בכוונת הועד לדרוש תוספות שכר של 15% לעובדים כולל תוספותץ רטואקטיביות על 9 שנים בהם לא קיבלו העלאות שכר.

דני נווה , צילום: אוראל כהן דני נווה | צילום: אוראל כהן דני נווה , צילום: אוראל כהן

בתוך כך נודע ל"כלכליסט" כי יעקב זכריה, משנה למנכ"ל ומנהל מערך העסקים, מבקש לחתום על חוזים חדשים עם אנשי המכירות השכירים ולבצע שינוי בתגמול שלהם. לטענת העובדים, מדובר בקיצוץ של עד 50% בשכרם שעלול לאלצם להחזיר בונוסים שקיבלו ב־2012. הוועד החל לנהל מו"מ עם בכירי החברה בנושא, עד כה ללא הועיל.

העובדים זועמים על כך שבזמן שלהם חותכים בשכר, מגייסים בכלל ביטוח יו"ר חדש בעלות שכר של 4 מיליון שקלים בשנה עם מצנח זהב בדמות שישה חודשי שכר בתשלום במקרה של סיום העסקתו, זאת בזמן שמחצית מכלל ביטוח צריכה להימכר בתוך חודשיים.

מיעקב זכריה, נמסר כי: "בחודשים האחרונים נבנתה בכלל אסטרטגיה עסקית מתוך מטרה להתאים את החברה לסביבה העסקית המשתנה. מבנה התגמול משתנה מעת לעת במהלך העסקים הרגיל של החברה כמו גם בשוק כולו ומשקף יעדים שנגזרים מתוכניות העבודה החדשות".

בסביבת החברה טוענים כי השכר הממוצע של אותם אנשי מכירות עמד על יותר מ-30 אלף שקל בחודש ובמודל החדש יהיה גבוה מ-15 אלף שקל בחודש. עוד טוענים כי הצורך בשינוי התגמול מגיע בעיקר על רקע ביטול ביטוחי המנהלים שהיו רווחים יותר וירידה בדמי הניהול בשוק הפנסיוני מהם נגזרים הבונוסים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות