אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האוניברסיטה העברית מבטלת 100 קורסים במדעי הרוח צילום: cc by Amitay Katz

האוניברסיטה העברית מבטלת 100 קורסים במדעי הרוח

בארגון המורים והחוקרים של האוניברסיטה חוששים כי הביטול יגרור פיטורים וצמצומי משרות בעיקר בקרב הסגל האקדמי הזוטר

17.06.2013, 20:03 | חן פונדק

האוניברסיטה העברית החליטה לבטל בשנת הלימודים הבאה כ־100 קורסים בפקולטה למדעי הרוח. לפי נתוני ארגון המורים והחוקרים של האוניברסיטה העברית (מו"ח), מדובר במחיקה של חמישית מהפקולטה הקיימת כיום.  

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות ביטול הקורסים צפוי גל פיטורים והורדות בהיקפי המשרות באוניברסיטה, כאשר במו"ח מודאגים כי הנפגעים העיקריים יהיו חברי הסגל האקדמי הזוטר.

האוניברסיטה העברית , צילום: חיים צח האוניברסיטה העברית | צילום: חיים צח האוניברסיטה העברית , צילום: חיים צח

מאז 1996 חלה צניחה של 60% בשיעור הסטודנטים הלומדים בפקולטות למדעי הרוח לצד עלייה של כ־40% במספר הסטודנטים למינהל עסקים, משפטים והנדסה. הנתון אמנם קשור ישירות לגידול במספר המכללות, שאינן מפעילות פקולטות למדעי הרוח, אך הוא משקף שינוי בתפיסת הסטודנטים הדואגים לשאלה היכן יעבדו לאחר סיום התואר.

מהאוניברסיטה העברית נמסר בתגובה כי "כחלק מתהליך העבודה האוניברסיטה מייעלת באופן שוטף חלק מפעילויותיה, ובין היתר מצמצמת במידת האפשר את הקורסים שבהם לומדים פחות מעשרה סטודנטים, וזאת במקביל לשמירה על רמה אקדמית גבוהה. אנו משקיעים את כל המאמצים האפשריים כדי שצמצום הקורסים לא יוביל לפיטורי מרצים ומתרגלים".  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
תתחילו לעבוד עם אוניברסיטה פתוחה
אני מציע שאוניברסיטה עברית תשתף פעולה עם אוניברסיטה פתוחה. הסטודנטים של עברית ילמדו חלק מהקורסים בפתוחה מהבית, דרך וידאו וספרים של הפתוחה. למיטב ידיעתי, אוניברסיטת ת"א כבר עושה זאת. יש להודות שיש קורסים מאוד מתקדמים ונדירים שאין להם מספיק ביקוש, אז תעבירו את הקורסים הללו לאוניברסיטה פתוחה ותגמרו עניין.
מישקפופר , אשדוד  |  17.06.13
2.
איזה חברה אנחנו בונים כאן. בכיה לדורות
איך נפלו גיבורים. האוניברסיטה העברית שהיתה המגדלור של מדעי הרוח ארץ מצמצת קורסים, מפטרת מרצים ודוקטורנטים. העיקר שיהיו עוד כלכלנים ועוד משפטנים. די. אולי די כבר. אתם חונקים את התרבות בארץ והופכים אותנו לחברת שהערך המרכזי שלה הוא כסף ועוד כסף. גם ההיטק , כבודו במקומו מונח, לא בונה חברה ערכית. מזל שיש ישיבות, מקום שיש בו עדיין לימודי רוח ותרבות
תמימה  |  17.06.13