אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברק אובמה: "בן ברננקי נשאר בתפקידו יותר ממה שתכנן" צילום: איי אף פי

ברק אובמה: "בן ברננקי נשאר בתפקידו יותר ממה שתכנן"

נשיא ארה"ב אמר את הדברים בראיון שהעניק לרשת PBS. על פי ההערכות יו"ר הבנק הפדראלי צפוי לפרוש בינואר, עםתום כהונתו השנייה וההכרזה על יורשו תגיע בתחילת הסתיו

18.06.2013, 14:29 | סוכנויות הידיעות
נשיא ארצות הברית ברק אובמה רמז בראיון שהעניק ביום שני כי הוא מחפש אחר יו"ר חדש לבנק הפדראלי המרכזי, זאת לאחר שטען כי היו"ר הנוכחי, בן ברננקי, נשאר בתפקיד יותר זמן משהוא תכנן.

קראו עוד בכלכליסט

בראיון שהעניק אובמה לצ'רלי רוס ב-PBS, הוא השווה את ברננקי למנהל הוותיק של ה-FBI, רוברט מולר, שהסכים להישאר בתפקיד שנתיים נוספות מעבר למה שהוא תכנן וצפוי לפרוש בחודשים הבאים. "אני חושב שבן ברננקי עשה עבודה יוצאת מהכלל. בן ברננקי מזכיר קצת את בוב מולר, ראש ה-FBI, שכבר נשאר בתפקיד יותר משרצה או היה אמור", הסביר אובמה.

בן ברננקי, יו"ר הבנק הפדראלי. אובמה בראיון: "בן ברננקי מזכיר קצת את בוב מולר, ראש ה-FBI, שכבר נשאר בתפקיד יותר משרצה או היה אמור", צילום: בלומברג בן ברננקי, יו"ר הבנק הפדראלי. אובמה בראיון: "בן ברננקי מזכיר קצת את בוב מולר, ראש ה-FBI, שכבר נשאר בתפקיד יותר משרצה או היה אמור" | צילום: בלומברג בן ברננקי, יו"ר הבנק הפדראלי. אובמה בראיון: "בן ברננקי מזכיר קצת את בוב מולר, ראש ה-FBI, שכבר נשאר בתפקיד יותר משרצה או היה אמור", צילום: בלומברג

כאשר נשאל האם ימנה את ברננקי לכהונה נוספת אם יחפוץ בכך, העדיף אובמה לא לענות תשובה ישירה. "הוא היה שותף מעולה, וביחד עם הבית הלבן סייע לנו להתאושש בצורה חזקה יותר מאשר השותפים האירופיים שלנו, ממה שהיה יכול להיות משבר כלכלי במימדים אפיים", טען.

על פי ההערכות, ברננקי צפוי לפרוש בסיום כהונתו השנייה בסוף חודש ינואר. לפי הדיווחים, אובמה שוקל לתפקיד את המועמדות של מספר מומחים מוניטאריים, ביניהם סגנית יו"ר הפד ג'נט ילן, יועצם לשעבר של אובמה ושל קלינטון, לארי סאמרס ושר האוצר לשעבר טימותי גייתנר.

ההכרזה על יורשו של ברננקי עשויה להגיע כבר בתחילת הסתיו, על מנת שיוכל לעבור את תהליך אישור הסנאט עוד לפני פרישתו של ברננקי.  
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות