אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המינוי של אופ"א שיכעיס את מנצ'סטר סיטי צילום: איי אף פי

המינוי של אופ"א שיכעיס את מנצ'סטר סיטי

מנכ"ל מנצ'סטר יונייטד לשעבר ימליץ אילו קבוצות לא ישתתפו בטורנירים אירופיים בשל הפרת כללי ההוצאות החדשים, שסיטי לא עומדת בהם

18.06.2013, 17:11 | סוכנויות הידיעות

דיוויד גיל, המנכ"ל לשעבר של מנצ'סטר יונייטד ותומך נלהב בחוקי הפייר פליי הפיננסי יעמוד בראש ועדה של אופ"א שתעניק לו את הסמכות להמליץ נגד ההשתתפות בטורנירים האירופיים של קבוצות שמפרות את כללי ההוצאות החדשות.

קראו עוד בכלכליסט

לאחר שהפך כבר לחבר בוועד הפועל של אופ"א, מונה גיל ליו"ר ועדת רישיונות הקבוצות (club licensing) - מהלך שעשוי להכעיס את היריבה העירונית מנצ'סטר סיטי, שמקווה לצמצם הפסד של 97 מיליון ליש"ט ל-45 מיליון יורו (38 מיליון ליש"ט), שמורשה על פי החוקים בעונה האחרונה ובעונה הבאה.

דוברת מטעם אופ"א מסרה כי לוועדת הרישיונות תהיה השפעה על ההחלטה האם מצבן הפיננסי של הקבוצות מעניק להן את הזכות לרישיון לשחק בצ'מפיונס ליג או בליגת אירופה. הוועדה של גיל "מפקחת על היישום וההישגים של היעדים של מערכת הרישיונות של אופ"א", אמרה. אולם, האנליסטים מאמינים שפירוש הדבר הוא שהוועדה תורשה להעביר המלצות חדשות בנוגע לזכאות של הקבוצות לרישיונות, זאת במידה וכללי הפייר פליי הפיננסי לא ייתפסו כמשיגים את היעדים המקוריים.

אוהדי מנצ אוהדי מנצ'סטר סיטי | צילום: אי פי איי אוהדי מנצ

גיל, שנותר חבר בדירקטוריון של מנצ'סטר יונייטד, לא יהיה בעל סמכויות בגוף הפיקוח הפיננסי על הקבוצות (CFCB) של אופ"א, שבחודש הבא יחל לבדוק את המאזנים של הקבוצות שמעוניינות להשתתף בתחרויות האירופיות. עם זאת, הוועדה שבראשה הוא יעמוד תפקח על כל מערכת הענקת הרישיונות.

התואר יישלל לאחר שהקפטן הניף את הגביע

האנליסט המוביל של הכללים, דניאל די, עורך דין המתמחה בעסקי הספורט במשרד פילד פישר ווטרהאוס, העלה את האפשרות שקבוצה תגלה שהיא מפרה את החוקים שקבעה ה-CFCV רק לאחר שהיא מעפילה לשלב חצי הגמר של הצ'מפיונס ליג של העונה הבאה, ולפיכך יצטרכו לפסול אותו, או אפילו שישללו ממנה את התואר לאחר שהקפטן כבר הניף את הגביע.

האפשרויות הללו סבירות מכיוון שה-CFCB תוכל לוודא האם הקבוצה עומדת בכללים הפיננסיים רק לאחר שיוגשו הספרים של עונת 2011-12 ועונת 2012-13. מבחינת הקבוצות, שהשנה שלהן מסתיימת במרץ, הספרים יהיו זמינים רק בשלב הנוק-אאוט של העונה הבאה. "אם קבוצה שלא עומדת בכללים תזכה בצ'מפיונס ליג במאי 2014, יוכלו להעניש אותה על ידי שלילת התואר", טוען די.

"הדרישות לזכאות לרישיון לא מונעות מאותה קבוצה להשתתף בתחרות. מבחינתה של אופ"א, יהיה להם קשה להשיג את המידע הפיננסי הרלוונטי מוקדם יותר כדי לקבל בזמן את ההחלטות".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות