אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בטון זה אאוט? מגדל העץ הגבוה ביותר בעולם ייבנה בשטוקהולם הדמייה: Dezeen

בטון זה אאוט? מגדל העץ הגבוה ביותר בעולם ייבנה בשטוקהולם

גורד השחקים יטפס לגובה של 34 קומות ויהיה גבוה ב-28 קומות ממגדל העץ הגבוה ביותר בצפון אמריקה. כל דירה תכלול אכסדרה עם תקרת זכוכית, וכן יותקנו פאנלים סולריים על גג הבניין

19.06.2013, 13:37 | סוכנויות הידיעות

משרד האדריכלים הסקנדינבי סי.אף.מולר מתכנן להקים בשטוקהולם את מגדל העץ הגבוה ביותר בעולם. מדובר בגורד שחקים מעץ שיטפס לגובה של 34 קומות, ויהיה גבוה ב-28 קומות ממגדל העץ הגבוה ביותר בצפון אמריקה.

לפי אתר curbed.com המבנה ישמש למגורים וייבנה באמצעות עמודים, קורות, קירות ותקרות מעץ, בעוד שחזית הבניין תכוסה בזכוכית. לפי האדריכלים, בנייתו תהיה זולה וידידותית יותר לסביבה מאשר בנייה של מגדלים המבוססים על פלדה ובטון.

לחצו לצפייה
גלריית כלכליסט: (3 תמונות)

לדבריו של אולה ג'ונסון מהחברה, ייצור עץ פולט פחות פחמן דו חמצני מאשר ייצור של פלדה או בטון. זהו גורם משמעותי בהתחשב בכך שבנייה מייצגת בין 30-40% מפליטת הפחמן הדו חמצני שלה אחראים בני אדם. אולם לדבריו של ג'ונסון "הסיבה העיקרית בגללה לא השתמשו בשיטת הבנייה הזו לפני כן היא שבטון ופלדה שולטים על חלק ניכר מהשוק". עוד הוא מוסיף כי שינוע העץ זול גם כן בשל משקלו הנמוך יותר של העץ.

לפי תיאור הפרויקט כל דירה תכלול אכסדרה עם תקרת זכוכית, וכן יותקנו פאנלים סולריים על גג הבניין.

עם זאת, התכניות חושפות כי המבנה עצמו לא יהיה מורכב מ-100% עץ, אלא יכלול שלד מבטון. אם כי ג'ונסון מוסיף כי גם את השלד הזה ניתן יהיה להחליף בעץ. "אנחנו מאמינים שבניין מודרני צריך להשתמש בכל חומר בצורה הטובה ביותר", הוא מדגיש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות