אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הכלכלה צפוי לסבסד העסקה של כ־500 חרדים וערבים צילום: טלי מאייר

משרד הכלכלה צפוי לסבסד העסקה של כ־500 חרדים וערבים

למסלול המענקים של מרכז ההשקעות יועברו 30 מיליון שקל שיחולקו בהתאם לביקוש, כאשר מעסיקים ביישובים נחשלים יקבלו עדיפות

20.06.2013, 08:15 | מיקי פלד

משרד הכלכלה יקצה 30 מיליון שקל לסבסוד קליטת עובדים חרדים, ערבים, בעלי מוגבלויות ואמהות חד־הוריות. התקציב ייכנס למסלול מענקים שקיים כיום במרכז ההשקעות של המשרד ועל פי הערכות במשרד הוא יוביל לקליטה ישירה של כ־500 עובדים, בעיקר חרדים וערבים.

בשנים קודמות הסבסוד כיסה כ־25% מהשכר של העובדים. שיעור הסבסוד המדוייק הפעם ייקבע בהתאם למספר העובדים ומשכורתם - ככל שיותר מעסיקים יגישו בקשות ליותר עובדים כך הסכום לכל עובד יקטן בהתאם. מנהל מרכז ההשקעות נחום איצקוביץ' אמר ל"כלכליסט" כי אם הביקוש לסבסוד יהיה גבוה במיוחד הוועדה תעניק עדיפות למעסיקים הממוקמים ביישובים במעמד סוציו־אקונומי נמוך יותר.

חרדים (ארכיון). יזכו לסבסוד בקליטה לעבודה, צילום: יריב כץ חרדים (ארכיון). יזכו לסבסוד בקליטה לעבודה | צילום: יריב כץ חרדים (ארכיון). יזכו לסבסוד בקליטה לעבודה, צילום: יריב כץ

בשנים 2009–2012 הוקצו למסלולי התעסוקה הייעודיים 20–30 מיליון שקל בשנה. לדברי איצקוביץ', מספר המועסקים החרדים שקיבלו את המענק בשנים הללו עמד על 1,000 איש בכ־150 מקומות עבודה.

על פי דיווחים מהמעסיקים ומארגונים העובדים עם חרדים כגון תב"ת של הג'וינט, המסלול בשילוב עם מרכזי התעסוקה הייעודיים עוזר להגדיל את שיעור החרדים שיוצאים לעבודה באופן ישיר וךיצור לגיטימציה ליציאה לעבודה במקום הלימודים בכולל. עם זאת, בכיר במשרד הכלכלה הודה בעבר כי ללא הכנסת לימודי ליב"ה לישיבות החרדיות יהיה קשה ויקר מאוד להכשיר את החרדים אל עולם התעסוקה שדורש ידע, ולו בסיסי, באנגלית, מתמטיקה, אוריינות מחשב ועוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות