אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לידיעת פישר: הבנק המרכזי של שוויץ קבע שער מינימום לפרנק צילום: שאטרסטוק

לידיעת פישר: הבנק המרכזי של שוויץ קבע שער מינימום לפרנק

הבנק התחייב לשמור על המטבע המקומי על רמה של מעל ל-1.2 פרנק שוויצרי ליורו. "קביעת שער המינימום שומרת על כלכלת שוויץ מפגעי המשבר בגוש היורו"

20.06.2013, 12:13 | בלומברג

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

הבנק המרכזי של שוויץ התחייב להגביל את שער הפרנק השוויצרי ואמר כי המטבע הוא חומת מגן מהותית השומרת על הכלכלה השוויצרית מפגעי המשבר של גוש היורו.

הבנק בראשות ת'ומאס ג'ורדן, שמר היום על תקרת שער של הפרנק ב-1.20 פרנקים ליורו וחזר על התחייבותו לקיים את התקרה "בנחישות מרבית". הבנק אף שמר על טווח קבוע של ריבית עוגן של 0%- 0.25%, כפי שחזו 22 כלכלנים שנסקרו על-ידי בלומברג.

עתודות המטבע הזר של הבנק טיפסו ליותר מ-400 מיליארד פרנק (435 מיליארד דולר) על רקע האצת רכישות היורו שעליו החליטו קובעי המדיניות של הבנק כאמצעי לבלימת תזרימים כתוצאה ממשבר החוב של אירופה.

למרות הצהרתו של ג'ורדן כי באמתחתו של הבנק כלים כגון ריבית שלילית והתאמתו של תקרת השער בעת הצורך, נחלש הפרנק ב-1.9% מאז תחילת השנה ועל פי תחזיותיהם של 49 כלכלנים בסקר של בלומברג, יגיע הפרנק לרמה ממוצעת ב-2013 הגבוהה מהתקרה שקבע הבנק המרכז.

"לאור הצמיחה היציבה, איננו רואים צורך להתאמה מחודשת של מדיניות המוניטארית", אמר מקסים בורטרו, כלכלן בבנק קרדיט סוויס. "אם בוחנים את מצבו של הפרנק ניתן לראות כי אין צורך בצעדים נוספים כגון שינוי שער החליפין המרבי או שיעורי ריבית שליליים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות