אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בורסות אסיה נסחרו בצל הודעת ברננקי: ניקיי עלה ב-1.7% צילום: בלומברג

בורסות אסיה נסחרו בצל הודעת ברננקי: ניקיי עלה ב-1.7%

הבורסה בשנגחאי איבדה 0.5% ומדד האנד סנג 0.7%. בורסות וול סטריט נסגרו אמש בירידות חדות לאחר ההודעה של יור הפד על צמצום הרכישות

21.06.2013, 10:49 | כלכליסט

אסיה מתאוששת מהפסקת התמיכה הצפויה של הפד בשווקים. מדד ניקיי ביפן עלה היום ב-1.7%. עם זאת, הבורסה בשנגחאי איבדה 0.5% ומדד האנד סנג 0.7%. בורסות וול סטריט נסגרו אמש בירידות חדות לאחר הודעת יו"ר הפד בן ברננקי.  

קראו עוד בכלכליסט

התשואה על האג"ח ל-30 שנה של ממשלת ארה"ב עלתה ל-3.5% - שיא של כמעט שנתיים, מאז ספטמבר 2011. התשואה על האג"ח ל-10 שנים עולה ל-2.41%. העלייה בתשואות משקפת את עליית חששות המשקיעים מהחזר החוב.

(ארכיון), צילום: בלומברג (ארכיון) | צילום: בלומברג (ארכיון), צילום: בלומברג

הודעת הפד משלשום לפיה הבנק יצמצם הרכישות, מותנית בשיפור בשוק התעסוקה והכלכלה האמריקאית. לבנתיים הפד ימשיך ברכישות האגרסיביות של אג"ח בהיקף 85 מיליארד דולר בכל חודש מאז ספטמבר האחרון. ברננקי אמר אתמול כי האפשרות להפחית הרכישות באפשרותה להיות זמנית שכן המשך המדיניות תלוי בהמשך התאוששות הכלכלה. ברננקי לא פסל המשך הרכישות לאחר ההפחתה אם תהיה.

הפד הותיר אמש את הריבית ברמה אפסית - 0.25%. כזכור, מדיניות הפד היא כי הריבית תישאר על רמה אפסית עד ששעור האבטלה יירד מתחת ל-6.5%. מתוך 19 חברי ועידת השוק הפתוח, 15 חשבו כי הפד יעלה את הריבית רק לאחר 2015. זאת לעומת 14 חברים שבפגישה האחרונה במרץ צפו העלאת ריבית נוספת ב-2014.

בסקר כלכלנים שביצעה בלומברג בעקבות הודעת ברננקי אמרו 44% מהמשיבים כי הם צופים שבחודש ספטמבר יצמצם הפד את הרכישות ב-20 מיליארד דולר, להיקף של 65 מיליארד דולר בחודש.

המסחר בבורסות אירופה נסגר בירידות חדות, על רקע הפסקת התמיכה האפשרית של הפד בשווקים. הקאק הצרפתי רשם את הירידה החדה ביותר צניחה של 3.7%. הדאקס הגרמני ירד ב-3.3%, והפוטסי הבריטי נחלש ב-3%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות