אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סקר בלומברג: הפד יפחית רכישות האג"ח בספטמבר ויפסיק אותן ב-2014 צילום: איי פי

סקר בלומברג: הפד יפחית רכישות האג"ח בספטמבר ויפסיק אותן ב-2014

מסקר שערכה בלומברג לאחר מסיבת העיתונאים של יו"ר הפד בן ברננקי, 44% מהכלכלנים סבורים כי הבנק יפחית את רכישות האג"ח ב-20 מיליארד דולר כבר בספטמבר הקרוב, לעומת 27% שחזו כך בתחילת החודש

21.06.2013, 17:31 | בלומברג

הבנק המרכזי של ארה"ב, הפדרל ריזרב, יקטין את היקף רכישות האג"ח החודשיות שביצע עד כה ל-65 מיליארד דולר בספטמבר הקרוב ויביא את תוכנית הרכישות לסיומו ב-2014. זו הייתה דעתם של רוב הכלכלנים שנסקרו על-ידי בלומברג.

קראו עוד בכלכליסט

הסקר, שכלל 54 כלכלנים, נערך בעקבות מסיבת העיתונאים שערך יו"ר הפד, בן ברננקי, ובו מיפה את לוח הזמנים עד לסופה של אחת מתוכניות ההקלה המוניטארית האגרסיביות ביותר שהחיל הפד אי פעם.

דבריו של ברננקי הובילו לתחזיות מצד כלכלנים לפיהן יצומצם היקף רכישת האג"ח מהר מכפי שחזו: 44% מהכלכלנים בסקר סברו כי סכום הרכישות הנוכחי שהינו 85 מיליארד דולר לחודש, יופחת עד ספטמבר הקרוב. זאת בהשוואה ל-27% מהכלכלנים שסברו כך בסקר דומה שנערך ביוני.

יו"ר הפדרל ריזרב, בן ברננקי, צילום: בלומברג יו"ר הפדרל ריזרב, בן ברננקי | צילום: בלומברג יו"ר הפדרל ריזרב, בן ברננקי, צילום: בלומברג

"זוהי ירייה המהדהדת היטב באוזני משקיעים ברחבי העולם - תזכורת שההקלה הכמותית אכן תגיע לסופה יום אחד", אמר כריס רופקי, הכלכלן הראשי בבנק אוף טוקיו-מיצובישי (Bank Of Tokyo-Mitsubishi UFJ) בניו יורק."מה שיכול לעזור להם לצמצם את התוכנית מהר יותר זהו אישור כי שיעור האבטלה ירד בקצב גבוה יותר", הוסיף. רמת האבטלה בארה"ב במאי הייתה 7.6%.

בנאומו של ברננקי ב-19 ביוני, לאחר מפגש בן-יומיים של הוועדה הפדראלית לשוק הפתוח (Federal Open Market Committee) של הפד, האחראית לפעילותה של ממשלת ארה"ב בשווקים זרים, אמר היו"ר כי ייתכן שהפד יתחיל כבר השנה בצמצום הדרגתי של תוכנית הרכישות חסרת התקדים שבה נקט, ואולי אף יביא אותה אל סופה עד אמצע 2014 אם תעמוד כלכלת ארה"ב ביעדים שהציב הבנק המרכזי.

דבריו של ברננקי הביאו לגל של מכירות כלליות בנות יומיים בשוקי ההון הגלובליים שבהם צנחו מחירי המניות ואילו תשואות האג"ח רשמו עליות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות